Informacija konstruktoriui, kad paskaičiuotų pamatų apkrovas

Klausimas:
Kokią informaciją be namo projekto ir geologinių tyrimų reikia pateikti konstruktoriui, kad paskaičiuotų pamatų apkrovas? Ar šiame etape būtina žinoti tikslų blokelių ir stogo dangos tipą (čerpė ar skarda)? Man atrodo, kad ta informacija turi didelę įtaką namo pamatų apkrovų paskaičiavimui. Man pasirodė keista, kad konstruktorius šitos informacijos nesiteiravo. Mano klausimas būtų ar konstruktoriui pakanka žinoti, kad namas bus mūrinis ir kiek aukštų ar visgi reikia detalesnės informacijos kaip aš ir galvoju?
Komentarai:
Skaičiuojant apkrovas, konstruktoriui reikalingas pilnas architektūrinis projektas. Iš architektūrinio projekto galima spręsti, į kurias sienas remiasi perdangos, stogas ir kelių aukštų pastatas. Stogo danga taip pat būna nurodyta architektūrinėje projekto dalyje, bet ji daugiau įtakos turi stogo konstrukcijom. Pamatams stogo dangos svoris sudaro mažą dalį, kadangi vien tik sniego skaičiuojamasis svoris yra kelis kartus didesnis už čerpių svorį. Apkrovoms į pamatus sienų mūro tipas turi didesnę reikšmę. Didelę reikšmę turi perdangų kryptys ir tipas (gelžbetonis ar medis).
Vytas, UAB Archivaza
Turint omeny, kokią svorio dalį sudaro jūsų stogo danga, lyginant su sienų, perdangų svoriu, supraskite, kad stogo danga neturi esminės įtakos pamatams. Konstruktorius skaičiuoja apkrovas, įvertindamas sniegą, vėją, gruntą, pastato konstrukcijų tipą ir aukštų skaičių. Tos informacijos, kurią pateikėte konstruktoriui pilnai pakanka pastato pamatams suprojektuoti.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: