Namo pridavimas

Klausimas:
Kaip vyksta namo pridavimas, ar kas nors tikrins namo pastatymo darbus? Ar apsiriboja tuo, kad turi namo projektą ir išlaikai namo ribas, o viduje gali būti kas nors pakeista.
Komentarai:
Namo pridavimai būna kelių tipų. Vienas tas, kuris reikalingas bankui įkeisti (tarkime, statote namuką, pastačius pamatus, juos norite įregistruoti, kad po to galėtumėte užstatyti bankui ir pasiimti paskolą). Šiuo atveju atliekami kadastriniai matavima ir gavus iš statybos inspekcijos pažymą statinio inventorizacinė byla užregistruojama registrų centre. Antras variantas, jeigu norima priduoti 100% baigtumui, tuomet pabaigiamas įrengti namas pilnai (kištukai, apdaila ir t. t.), padaroma inventorinė byla, statybos inspekcijoje gaunama deklaracija ir Registrų centre gaunamas išrasas apie baigtą statybą.
Statybos užbaigimas vykdomas, pateikiant dokumentus per išorinę sistemą "Infostatybą" Statybos inspekcijos padaliniui ir visas tikrinimo procesas vykdomas elektroniniu būdu.

Viduje gali būti daromi pakeitimai, tik jiems turi būti parengta nauja projekto laida.
Jei norite užregistruoti pastatytą pastatą ir gauti nuosavybės dokumentus, tada reikia namą priduoti. Nukrypimai galimi, bet tik apie 5 proc. Namo pridavimo metu tikrina inventorinę bylą ir suderintą namo projektą. Į objektą dažniausiai nevažiuoja niekas.
Jeigu norite, kad jūsų pastatytas namas būtų užregistruotas registrų centre, tai reikia iškarto surinkti visus reikalingus dokumentus namo pridavimui ir tada priduoti į statybų inspekciją. Nukrypimai nuo projekto gali būti tik apie 5 %.
Pakeitus esminius statinio projekto sprendinius, privalomas naujas statybos leidimas, neesminius -atitinkama projekto korektūra.

Pastačius statinį pagal statinio projektą, ruošiami faktinę statinio padėtį įvertinantys dokumentai: a) pastato kadastrinių matavimų byla (paruošiama išmatavus statinį iš vidaus ir išorės), b) pastato geodezinė nuotrauka, paruošiama išmatavus ir nustačius pastato padėtį sklype (atstumai iki sklypo ribų), statinio aukštį, c) inžinerinių tinklų išpildomosios nuotraukos ir kt.

Į Statybos inspekciją kreipiamasi dėl statybos užbaigimo procedūrų, pateikiant reikalingus projektinius ir faktinę padėtį atspindinčius dokumentus ir atitinkamai statybos užbaigimo deklaracija tvirtinama, jei statinys pastatytas nenukrypstant nuo projekto sprendinių.
Laura, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: