Namo iki 80 m2 statyba žemės ūkio paskirties žemėje

Klausimas:
Turime žemės ūkio paskirties žemę ir norime statyti iki 80 m2 namą. Ar tiesa, kad tokio namo statybai tereikia tik projekto? Jei ne, tai kokių dokumentų dar reikia?
Komentarai:
Žemės ūkio paskirties žemėje galima statyba, kai yra parengtas ir patvirtintas kaimo plėtros žemėtvarkos projektas (numatyta vieta statybai), esate ūkininkas, arba jeigu jau yra esama sodyba - seni registruoti pastatai ir jie yra atstatomi arba statomi nauji.
Šiuo metu be leidimo negalima statyti gyvenamųjų namų. Pagalbinio ūkio nesudėtingiesiems pastatams iki 80 m2 bendrojo ploto yra nereikalingas nei projektas, nei leidimas statybai, aišku turite laikytis visų LR teisės aktų, STR ir apribojimų. Todėl visada rekomenduojam užsisakyti projektą, kuris bus padarytas kaip priklauso pagal visas normas ir reikalavimus. Tada bus ramu.
Jeigu Jūs statysite ne gyvenamosios ir ne poilsio paskirties paskirties namą iki 80 kv. m (matuojant pagal pastato išorės sienų išorinius paviršius) Jums reikės tik savivaldybėje užregistruoto projekto. Kitais atvejais Jums reikės išsiimti projektavimo sąlygų sąvadą, projektą suderinti nuolatinėje statybos komisijoje ir gauti statybos leidimą.
Tokios apimties pastatui reiktėtų projekto ir supaprastinto derinimo. Namą galima statyti tik gyvenamiesiems namams skirtoje žemėje, žemės ūkio paskirties žemėje turėtų būti ruošiamas detalus planas, keičiant sklypo ar jo dalies paskirtį. Kitas variantas ruošti ūkiniko sodybos vietos parinkimo projektą, o kitu etapu - statinių projektus.
Karolis , 2k projektai
Ne tiesa, tik projekto nepakanka, kad Jūsų statyba būtų legali. Parengtą projektą reikia suderinti savo rajono architektu ir tuomet yra fiksuojama jog Jūsų prededate staybas. Po statybų turite jas priduoti komisijai. Minėjote, kad žemės paskirtis yra ūkio, tai gi tam, kad statyti turėtų būti seni pamatai, arba Jūs turite tapti ūkininku. Kad juo tapti, žemės sklypas turi būti ne mažasnis nei 50 arų.
Nerijus Aleškevičius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: