Svetainės ir virtuvės atskyrimo variantai

Klausimas:
Kokie gali būti svetainės ir virtuvės atskyrimo variantai? Kokiais būdais tai galima padaryti, jei nesinori mūryti ar statyti pertvarų?
Komentarai:
Populiariausias virtuvės ir svetainės atskyrimo variantas baras, tačiau visai dažnas ir pagirtinas būtų kažkokios aukštos lentynos pastatymas – tai kartu ir pertvara, bet ir nėra aklina.
Yra begalės pasirinkimo, kaip atskirti virtuvę nuo svetainės, variantų, tik reikia apgalvoti, ar nori visiškai atskirti šias zonas, ar tik vizualiai. Šiuo metu populiaru įrenginėti baro baldus tarp virtuvės ir svetainės zonos. Dažnai klientai net nebenori įsigyti virtuvės stalo, kai jau turi barą, nes jį galima įrengti įvairių dydžių, kelių aukščių ir t. t.Kitas variantas – vizualiai atskirti grindų apdailos medžiagomis, t. y. virtuvėje plytelės, svetainėje – parketlentės ar pan. Jei to neužtenka, įrengiame skirtingą apšvietimą. Pvz. virtuvėje halogeninės lemputės ar pan., o svetainėje centrinis kabantis šviestuvas, ar bra šviestuvai. Taip vizualiai atsiskirs šios dvi zonos.Taip pat šiais laikais yra begalės kitų galimybių: matinio stiklo, ažūrinės pertvaros, spintelės, kuriose durelės yra iš abiejų pusių ir t. t. Viskas pagal jūsų galimybes, vaizduotę ir poreikius.
Atskirti svetainę nuo virtuvės yra daug būdų, tačiau pirmiausia reikia išsiaiškinti ar tikrai reikalinga ir tikrai norima ją atskirti ir kiek tas atskyrimas turi skirti tas erdves. Mažoje erdvėje esančios virtuvė su svetaine neretai atrodo daug geriau neatskirtos arba skiriamos tik virtuvinio baro - stalo arba iš baldo sukurtos žemos sienutės. Didesnėje erdvėje kartais naudojamos žemos atitvaros (Iki metro aukščio) , atitvaros per visą aukštį su toje pertvaroje esančiomis nišomis, kurios praleidžia šviesą, stiklinės stumdomos arba stacionarios pertvaros, arba sienutės skiriančios ne pilnai tas erdves, o krašte arba centre esančios trumpos atitvaros. Tai lemia šios erdvės dydis ir išplanavimas, langų vieta, ir baldų dėstymas.
Ekspertai.lt
Atskirti svetainę nuo valgomojo galima įvairiais būdais ir nebūtinai reikalinga siena ar standi pertvara. Vienas iš variantų – kompaktiškas baldas ant ratukų, ar nebūtinai (lentyna, spintelė, staliukas). Kitas variantas – krosnelė/židinys. Žinoma, nuo garų, sklindančių iš virtuvės tokie sprendimai neapsaugos, tačiau vizualiai erdvės bus atskirtos.
 
Sritis:
Sritis: