Statyti vieno ar dviejų aukštų namą

Klausimas:
Rudenį įsigijau sklypą (41 aras namų valda), pasidariau geodezinius, tuoj bus padaryta toponuotrauka, tad reiks ieškoti architekto ir kreiptis dėl namo projekto. Bet niekaip negalime apsispręsti kelių aukštų namą pasirinkti - vieno ar dviejų aukštų (planuojamas namo plotas apie 140 - 160m2, sienas planuočiau iš keramzitinių ar akyto betono blokelių). Kuris iš šių variantų yra praktiškesnis, bei kurio varianto statyba yra pigesnė? Kokie kiti vieno ar kito varianto minusai ar pliusai?
Komentarai:
Vieno aukšto tokio dydžio namas (apie 120 kv.m) yra komfortiškesnis, bet gali būti truputį brangesnis nei dviejų aukštų. Prašom kreiptis - suprojektuosime kelis namo eskizus- bus lengviau apsispręsti.
Patariu patiems susidėlioti prioritetus:
1. vieno aukšto namui reikės daugiau pamatų, daugiau stogo dangos, tačiau nereikės laiptų ir nereikės rūpintis perdangos garso izoliacija - galima medinė perdanga (vien pastato stabulumui užtikrinti ir luboms įrengti). vieno aukšto namui reikalingas didesnis sklypas.
2. statant dvieju (arba vieno aukšto su mansarda) namą galima atskirti miego zoną nuo gyvenamosios - miegamuosius numatant antrame pastato aukšte. sutaupoma pamatų, stogo dangos, tačiau ,,pralošiama" perdangos įrengimui. taip pat antrame pastato aukšte turėtu būti bent san. mazgas (neprivaloma, bet patogumo dėlei). galimas mažesnis sklypas. taip pat statant dviejų aukštų atsiranda daugiau koridorių - nenaudingo ploto. taip pat, jei esate vyresnio amžiaus, ilgainiui laipiojimas į antra aukštą - į miegamąjį,- gali kilti nepatogumų (vien dėl skaudančių koju, pvz.)
Žodžiu, vienos tiesos negali būti - vieno ar dviejų aukštų, šis sprendimas priimamas labai individualiai.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto