Kas yra supaprastintas projektas

Klausimas:
Norejau suzinoti kas yra supaprastintas projektas. Ar tai gyvenamasis plotas, ar bendras plotas, ar uzstaymo plotas? Turime nameli, kurio bendras plotas 65kv.m. Pavasari norime pristatyti terasa. Tada uzstaymo plotas bus daugiau nei 80kv.m. Ar mums reikes daryti projekta.
Komentarai:
Ne, supaprastintas projektas tai sumažintos apimties statybos projektas pastatams iki 80 m2 bendro ploto. Tai vidaus patalpų plotas be sienų. Užstatymo plotas nesvarbu, svarbu, kad bendras plotas neviršytų 80m2. Atvira terasa nesiskaičiuoja į bendrą plotą. Jei įstiklinsit, tai jau bus veranda ir įsiskaičiuos į bendrą plotą.
Jeigu jūsų namas miesto vietovėje, reikės projekto, jei rajone, tai galima statyti be projekto.
Irmantas Pinkoraitis, Architektų studija "Archipas"
"Supaprastintas projektas" tai turbūt jūs turit omeny tokį projektą kurio nereikia derinti. Taigi nereikia derinti gyv. namo projekto iki 80m2 (bendro ploto) kuris būtų statomas ne miesto teritorijoje. Arba nereikia derinti sodo namo projekto kuris būtų statomas sodo bendrijoje. Jeigu jie nepatenka į apsaugos teritorijas. Taigi dėl projekto darymo ar ne, tai pasidaryti visada galite, bet derinti jo nereikės.
Valdas Trinskis, Architektas Valdas Trinskis
Norint įrengti terasą projekto nereikia. Tai didina užstatymo plotą, tačiau nedidina pastato ploto. Projekto reikėtų, jei didėtų pastato plotas. Užstatymo plotas svarbus kitais atvejais.
Agnė Peikštenienė, Žemės ekspertai
 
Sritis:
Sritis: