Kiek galioja vandentiekio dalies projektas

Klausimas:
Norėjau pasiteirauti, koks yra vandentiekio dalies projekto galiojimo terminas? Kiek man yra žinoma, topografinis planas galioja 3 metus. Per 3 metus dažnai atsiranda kiti tinklai, todėl įdomu kaip su tuo senu projektu elgtis toliau (senesniu negu 3 metai), statybos leidimas 10 metų? O kiek galioja vandentiekio dalies projektas? Jeigu vandentiekio projektas darytas atskirai nuo namo statybos leidimo? Jeigu vandentiekio projektas darytas kartu su namo projektu, kuriam išduotas statybos leidimas ?
Komentarai:
Jei Vandentiekio projektas buvo rengtas atskirai tai jis galioja 3 m t.y. tiek kiek galioja techninės sąlygos.
Jai buvo išimtas statybos leidimas tai Vandentiekio projektas galioja tiek kiek galioja statybos leidimas.
Statybos leidimas galioja neribotai, jei buvo išduotas vėliau nei 2010-10-01. Jei buvo išduotas anksčiau, bet 2010-10-01 jis galiojo, tuomet irgi galioja neribotai.
Nesudėtingiems statiniams (išskyrus gyvenamuosius namus), statomiems ne mieste ir ne saugotinose teritorijose (kultūros paveldo, regioniniai parkai ir pan.), nereikalingas projektas ir statybos leidimas, todėl manome, jog jūsų turima projekto dalis galioja. Jei tinklai, nuo kurių jungsitės, buvo nutiesti kitaip, nei buvo planuota, ir projekto dalis nebeatitinka realybės, reikia parengti naują, tačiau jos derinti ir gauti leidimo nereikia. Jei jungiatės pažeisdami trečiųjų asmenų interesus (gatvėje, kuri jums nepriklauso arba tiesiate tinklus arčiau kaip 1m iki sklypo ribos), turite suderinti arba gauti tų asmenų rašytinius sutikimus.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: