Laikinų vandens tiekimo ir šalinimo sistemų įrengimas

Klausimas:
Ruošiuosi statyti namą, detaliajam plane nurodyti vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tinklai, kurie realiai nepastatyti ir dar nežinia kada bus. Ar gali mane savivaldybė priversti jungtis prie tų tinklų? Ar yra įmanomas laikinų vietinių vandens tiekimo ir šalinimo įrenginių projektavimas? Ar aš galiu įrengti bio kanalizaciją ir padaryti gręžinį?
Komentarai:
Viskas priklauso nuo savivaldybės ir teisingai suformuluotų teiginių ar paiškinimų, kodėl norėtumėte keisti ar nevykdyti detaliojo plano sprendinių.
Jei projektavimo salygų sąvade nurodyta, kad bus privaloma jungtis prie ateityje įregiamų tinklų, savyvaldybė teisėtai ims iš jūsų abonentinį mokestį už vandenį, net jei jūsų skaitliukas rodys 0 m3/mėn. Nuotekas ir toliau galetumėte tvarkyti savais būdais. Laikotarpyje, kol nėra atvesti tinklai, jūs galite statytis laikinus valymo įrenginius. Kai kuriuos valymo įrenginius įmonės parduoda su galimybe juos išpirkti atvedus tinklus. Bet kuriuo atveju - centriniai tinklai yra saugiausias ir pigiausias būdas tvarkyti nuotekas. Konsultuokitės su specialistais ir projektuotojais.
Edvardas, Ekspertai.lt
Užsakant projektavimo sąlygas naujai statybai, greičiausiai Jums bus išduotos sąlygos laikinai projektuoti vietinius vandens tiekimo ir šalinimo įrenginius. Tačiau, kai bus nutiesti centralizuoti miesto tinklai, Jums teks jungtis prie šių tinklų.
Nerijus Aleškevičius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: