Granulinio katilo kaina ir eksploatacinės išlaidos

Klausimas:
Nuo ko priklauso granulinio katilo kaina? Kiek kainuoja granulinio katilo eksploatavimas sezono metu?
Komentarai:
Granulinio katilo kaina priklauso nuo jo galimybių ir techninių charakteristikų, bei paslaugų paketo. Jeigu tiksliau tai, reikia kreipti dėmesį į:
* Katilo galimybę nusivalyti pačiam šilumokaitį
* Degiklio galimybę nusigramdyti šlaką
* Lambda zondo komplektaciją
* Apsaugos nuo grįžtančio per šalto vandens užtikrinimą į katilą
* Valdiklio galimybes (papildomas pavarų valdymas, boilerio krovimas ir t.t.)
* Sudedamųjų kainos ir kokybės santykį (motoreduktoriai, užkūrimo žvakės, valdiklio gamintojas ir t.t.)
* Jeigu katilas nekombinuotas - kuo mažesnis vandens kiekis šilumokaityje
* Iš pardavėjo atstovo pusės: ar įskaičiuotas pirminis paleidimas ir derinimas, kiek kainuos iškvietimas garantiniu laikotarpiu

Eksploatavimo kaštai priklauso nuo:
* namo energetinio poreikio (C klasė, B klasė ir t.t.)
* katilo efektyvumo
* katilo aprišimo sistemos išpildymo
* sunaudojimo karšto vandens
* elektros sąnaudos yra mažos, todėl jų skaičiuoti nederėtų
Andrius Paliukenas, UAB "Paltaja grupė"
Granulinių katilų yra pačių įvairiausių pagal galingumą ir techninius parametrus. Kiekvienas skiriasi savo automatizacijos lygiu, kokią turi galingumo moduliaciją, koks gamintojas. Kuo katilas daugiau automatizuotas, didelio galingumo, turi didelę kuro talpą, tuo jo kaina bus didesnė. Svarbu visos sistemos kokybiškas sumontavimas, pajungimas ir paleidimas. Taip pat svarbu gamintojo ar atstovo teikiama garantija, po garantinė priežiūra, arsarginių detalių įsigijimo galimybė. Priklausomai nuo šildomo ploto, šildymo sezonui skaičiuojame iki 3,5 t kuro.
Vartotojui reikia žinoti, ko norite iš katilo, kokias pagrindines funkcijas jis turi atlikti, perduoti informaciją pardavėjui ir tik tada jis Jums parinks tokį produktą, kuris tarnaus Jums, o ne Jus katilui.

Internete yra daug klaidingos informacijos, tokios kaip- kombinuotas katilas yra prastesnis už vien tik granulinį ir panašiai, tokią informaciją skleidžia vartotojas, kuris naudojasi vienu produktu ir nežino apie kitų katilų galimybes.

Granulinio katilo pasirinkimas yra labai svarbus momentas, katilą reikia rinktis ne tik pagal galingumą, kainą ar dydį, labai svarbu yra katilo funkcionalumas ir galimybės. Mielai atsakysime į visus Jums rūpimus klausimus!
Granulinio katilo kaina priklauso nuo degiklio konstrukcijos - automatinio uždegimo katilas ar ne, valdymo automatikos lygio ir valdiklio atliekamų funkcijų kiekio, taip pat nuo gamintojo diktuojamų kaštų. Analogiškas granulinis katilas pagamintas Vokietijoje kainuoja du kartus brangiau negu lenkų gamybos katilas.Granulinio katilo eksploatacinės išlaidos priklauso nuo apšildomo ploto, oro temperatūros, namo šiluminės varžos. Vidutiškai apšiltinto 200 m2 būsto šildymui, priklausomai nuo temperatūros, reikia nuo 0,7 iki 1,3 t/mėn granulių. Esant vidutinei granulių kainai apie 175 EUR/t, šildymo granuliniu katilu eksploatacinės išlaidos sudarys 115-230 EUR/mėn.
Granulinio katilo kaina priklauso nuo jo galingumo ir konstrukcinių įpatybių. Kuo daugiau automatizuotas katilas, tuo didesnė jo kaina. Tačiau, esant didesnei valdymo automatizacijai, ir komforto lygis didesnis. Katilo galia parenkama skaičiuojant, kad 1 kW šildo iki 10 - 12 kv.m. namo ploto. Taigi 150 kv.m. dydžio namui šildyti pakaktų iki 16 kW katilo. Šildymo sąnaudos priklauso nuo pastato izoliacijos (energetinės klasės). Kuo namas šiltesnis, tuo sąnaudos mažesnės. Granulių sąnaudos gali siekti nuo 0,5 t iki 1 t per mėnesį.
Skirmantė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto