Katilų kūrenimo granulėmis privalumai

Klausimas:
Planuojame įsigyti granulėmis kūrenamą katilą. Kokie būtų kūrenimo granulėmis privalumai?
Komentarai:
Svarbu pasirinkti tinkamą produktą, kuris yra maksimaliai ištobulintas, pritaikytas ne tik aukščiausios kokybės granulėms, bet ir prastesnės kokybės kurui (nenužievintos medienos granulės, baldinės plokštės granulės, B klasės granulės). Granulinių katilų rinktoje yra dešimtys gamintojų, kurie ilgus metus gamina tuos pačius katilus nekreipdami dėmesio į kliento poreikį, o klientai tampa vis reiklesni, todėl mūsų konstruktoriai stengdamiesi įtikti kiekvienam vartotojui yra maksimaliai ištobulinę katilų automatiką, degiklių galimybes, katilų konstrukciją ir tai leidžia vartotojui mėgautis katilo funkcionalumu, o ne dirbti prie katilo.
Norint pajusti granulinio katilo privalumus reikia išpildyti dvi sąlygas:

1. Įsigyti kokybišką kurą ir tuomet:
* Sunaudoti mažesnį jo kiekį (kokybiškos medienos granulės)
* Rečiau išnešinėti pelenus (mažesnis peleningumas ir mažiau šlako)
2. Įsigyti katilą, kuris leis negalvoti apie jo aptarnavimą:
* automatinis šilumokaičio išsivalymas - nereikės valyti katilo su šepečiu
* automatiniu būdu nusigramdantis degiklis - nereikės valyti ardelių kartą per savaitę (su geros kokybės granulėmis), arba kasdien (su prastesnės kokybės granulėmis)
* naudotis lambda zondu - tuomet katilas pats koreguos degimo procesą (be vartotojo)
Andrius Paliukėnas, UAB "Paltaja grupė"
Kūrenti granulėmis pigiau. Įvairių rūšių medžio granulės - tai vietinis kuras, todėl jo kaina nepriklauso nuo importuotojo savivalės. Be to, biokuras yra pigesnis už skystąjį kurą, todėl namus galima šildyti efektyviau.Kūrenti granulėmis patogiau. Jei namai šildomi medžio granulėmis, tokių katilų priežiūra beveik nesiskiria nuo automatinio dujų katilo priežiūros. Granulėmis kūrenami katilai pasižymi ne viena naudinga funkcija: dirba be pertraukos, net pasibaigus pagrindiniam kurui, užsikuria ir pelenus šalina automatiškai, šildymo intensyvumas gali būti nustatomas kelių mygtukų paspaudimu arba automatiškai, kai pakinta kambario temperatūra.Dar vienas granulinių katilų privalumas – kuro įvairovė. Granulėmis kūrenami katilai gali naudoti įvairių rūšių biokurą: medžio granules, grūdus, medžio skiedrą ir kt.
Granulinių katilų ir kūrenimo granulėmis privalumai:- gana aukštas komforto lygis: kuro papildymas kas 3-5 dienas su standartiniu bunkeriu;- tikslus katilo vandens temperatūros valdymas bei daugelio kitų funkcijų atlikimas - cirkuliacinio siurblio valdymas, karšto buitinio vandens temperatūros valdymas, kelių šildymo kontūrų valdymas, patalpos temperatūros reguliavimas pagal patalpos termostatą;- apie 40% mažesnės išlaidos negu šildantis dujomis.galime paminėti ir kelis granulinių katilų trūkumus:- aukšta įrenginio kaina: 2030-3500 Eur;- reikalinga pakankamai erdvi katilinė;- apie 30% didesnės išlaidos, negu šildantis kietu kuru.
 
Sritis:
Sritis: