Joninio katilo prijungimas prie grindinio šildymo

Klausimas:
Butas (įrengta palėpė), šiuo metu naudojamas elektrinis katilas, grindinis šildymas. Plotas 100 m2. Taip pat vandens šildymui naudojamas vandens šildytuvas. Ar joninio katilo įrengimas/pajungimas prie esamos sistemos galimas? Ar padėtų sumažinti šildymo kaštus? Kokia galima įrengimo kaina? Ar yra daugiau alternatyvų?
Komentarai:
Ženkliai sumažinti sąnaudas gali padėti tik šilumos siurblys. Idealu būtų dar turėti saulės elektrinę, kuri padėtų visai neturėti sąnaudų ne tik šildymui bet ir buičiai. Šilumos siurblio įsirengimui galite pretenduoti į paramą, jei tenkinate reikalavimus. Plačiau apie paramas www.apva.lt. Šilumos siurblys su karšto vandens ruošimu kainuoja nuo 5300 eur. Parama - apie 3000 eur.
Mindaugas, UAB Ekoklima
Taip vadinamas joninis šildymo katilas yra tas pats elektrinis katilas. O tokį jau turit... Kaštus sumažinti galima nežymiai tik įrengus zoninį patalpų temperatūros valdymą, t.y. reguliuojant kiekvienos patalpos oro temperatūrą. Alternatyva būtų šilumos siurblio oras-vanduo (panaudotumėt esamą šildymo sistemą) ar oras-oras įrengimas (šiuo atveju vasarą turėtumėt normalų vėsinimą).
Vadybininkas Linas Šilkūnas, Celsis
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto