Joninių katilų COP

Klausimas:
Planavau grindinį su geoterminių (ar air to water) 120 m2 namo šildymą. Tačiau dabar, kai jau reikėtų aprišti vienokią ar kitokią sistemą, abejoju dėl per didelės pirminės investicijos ir neužgarantuoto efektyvumo. Gal galėtumėte daugiau pakonsultuoti (gal remiantis ir teoriniais argumentais ir praktiniais patyrimais), koks galėtų būti joninių katilų COP? Kuo vis tik jie skiriasi nuo elektrinio šildymo? Kaip vis tik reikėtų (jeigu tai 2,5 - 3 kartai pigiau nei elektrinis šildymas) tokį joninį - elektrinį katilą apjungti su akumuliacine vandens talpa buitinėms reikmėms ir 2 aukštų kolektorinį namo šildymą?
Komentarai:
Joninio katilo nvk = 1. Teninių katilų, jei veikia su antifrizais, artimas 1. Jei veikia su vandeniu, kaskarta teninio katilo nvk mažėja, kol sudega nuo perkaitimo. Taspats vyksta boileriuose.
Joninio katilo galingumas priklauso nuo darbo temperatūros. Teninio katilo galingumas nekinta.
Karštam vandeniui reikia 70 C, grindim 30 C.
Joninio katilo pranašumas prieš geoterminį:
investicija apie 2000 Eur.
Sąnaudos už geoterminį yra 4 kartus didesnės.
PVZ. Su Joniniu katilu šildymui išleisite per sezoną 1000 Eur.
Su geoterminiu 250 Eur.
per pirmus 10 metų jūs išleidžiate su joniniu katilu 10x1000+2000=12000 Eur.
su geoterminiu 10x250 + Jūsų investicija į geoterminį = susiskaičiuokite.
Vitalijus Raziūnas, Ferroli ir Beril šildymo įranga
Pagal savo veikimo principą joninius katilus galima išskirti į du tipus, tai elektrolizės principu dirbantys katilai ir tarp molekulinės trinties principu dirbantys katilai. Pastarieji yra žymiai efektyvesni už eketrolizinius.
Spaudoje ir internetinėje erdvėje yra daug netiesos apie šių įrenginių super gerąsias ir blogąsias savybes. Autoriai teigiantys kad tai 2,5- 3 kartus pigesnis šildymas nei paprastu elektriniu šildytuvu šią informaciją pateikią iš nuogirdų, ir neturi jokio tai patvirtinančio dokumento( sertifikuotos tyrimų, ar sertifikavimo laboratorijos išvadų) remiasi gaminį pagaminusios įmonės gaminio pasu. Tai būdinga Galan, Cus, Beril katilams. Ne gana to šie gaminai neturi ES sertifikato, taip žemų įtampų direktyvos protokolo kuris yra būtinas eksploatuojant tokius įrenginius.
Mes turime dokumentus gaminio kurio COP yra 157 tai patvirtina dvi sertifikavimo laboratorijos. Naudojant šiuos įrenginius efektingai naudojant šiuos įrenginius galite pasiekti 0,084 ct už vieną kWh kainą. Kadangi tokių įrenginių kaina siekia vos 10% geoterminių įrenginių instaliavimo kaštų, o eksploataciniai kaštai taip pat žymiai mažesni už geoterminių tikslinga pagalvoti apie tokio gaminio instaliavimą.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto