Į ką atkreipti dėmesį renkantis granulinį katilą

Klausimas:
Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis granulinį katilą. Planuojame įsigyti apie 20 kW galios katilą.
Komentarai:
Perkant granulinį katilą būtų naudinga atkreipti dėmesį į visą eilę aspektų, kurie nulems sėkmingą pasirinkimą. Visų pirma, tai:1. Kokia komplektacija įeina į granulinio katilo kainą:- Ar integruotas šildymo sistemos ir karšto vandens ruošimo valdymas?- Elektrinis pamaišymo vožtuvas?- Cirkuliacinis siurblys karšto vandens ruošimui?- Kokia katilo vandens talpa? (gal reikės papildomos akumuliacinės talpos).- Ar yra dūmtakių automatinė išvalymo sistema? (ar reikės valyti rankiniu būdu).- Ar degiklis turi automatinę išsivalymo sistemą (ar reikės valyti pačiam).- Kokia pelenų dėžė (jos tūris).2. Kokie rezultatai pasiekiami deginiuose (naudingumo koeficientas, Nox koncentracija, anglies monoksido koncentracija). Pagal kokius standartus atlikti sertifikavimo veiksmai ir kokių rezultatų pasiekta.3. Svarbu suprasti, ar katilo pardavėjas pasiruošęs atlikti katilo derinimo darbus vietoje atsižvelgiant į konkrečias sąlygas ir planuojamas naudoti granules.
Robertas Kleštornas, UAB Ekoklima
Granulinio katilo galingumą Jums parinks specialistas, pardavėjui reikia daugiau žinoti apie namo šildomą plotą, namo apšiltinimą ir t.t., ir tik tada galėsime parinkti tinkamo galingumo katilą.
Dar vienas svarbus momentas - reikia žinoti, ko norite iš katilo, kokias pagrindines funkcijas jis turi atlikti, perduoti informaciją pardavėjui ir tik tada jis Jums parinks tokį produktą, kuris tarnaus Jums, o ne Jus katilui.
Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į katilo apsaugą nuo kondensato susidarymo ant šildymo paviršių. Paprastai visiems kieto kuro katilams grįžtanti į katilą temperatūra neturi būti mažesnė nei 60 oC. Todėl būtina imtis priemonių, kad degimo produktų kanaluose nesusidarytų kondensatas, ypatingai kuomet name yra vien tik grindinis šildymas. Iš grindinio šildymo sistemos grįžtančio vandens temperatūra paprastai būna apie 25 oC. Tokios temperatūros vandens negalima leisti į katilą, nes labai bus aušinami degimo produktai, o tai neišvengiamai sukels vandens garo kondensaciją ant metalo paviršių. Katilo apsaugai paprastai yra montuojamas trijų arba keturių eigų rankinio sumaišymo vožtuvas arba tas pats vožtuvas su elektrine pavara. Taip pat būtina atkreipti dėmesį į tai, ar paties granulinio katilo automatika šią pavarą valdo. Dar reikėtų atkreipti dėmesį į granulių bunkerio dydį. Standartinio bunkerio užtenka 4-6 dienoms kurenti. Jei planuojama dažnai nebūti namuose savaitę ir ilgiau, vertėtų rinktis didesnės talpos bunkerį.
Renkantis granulinį katilą, reikėtų pasidomėti ne tik jo kaina, bet ir daugeliu kitų dalykų. Svarbiausia į ką reikėtų atkreipti dėmesį:1. Koks yra vandens tūris katile;2. Kokiu būdu atliekamas kuro uždegimas degiklyje (rankinis ar elektrinis); 3. Ar yra patogu atlikti degiklio ir katilo paviršių valymą nuo pelenų; 4. Kokiu režimu dirba katilas, pasiekus nustatytą katilę temperatūrą;5. Kokiu būdu, kintant katilo darbo galiai, vykdomas kuro-oro santykio reguliavimas degiklyje; 6. Koks pasiekiamas oro taršos degimo produktais lygis; 7. Kelis apsaugos lygius turi katilas ir kaip efektyviai jie veikia nenumatytais atvejais; 8. Koks pasiekiamas triukšmo lygis dirbant katilui; 9. Kokio dydžio yra vidutines elektros energijos sąnaudos katilo darbo metu. Turint atsakymus į šiuos klausimus taps lengviau suprasti, kuris katilas gali dirbti saugiai, patikimai ir ekonomiškai ir dėl kokių priežąsčių skiriasi granulinių katilų kainos.
Priklausomai nuo poreikių, granuliniai katilai gali būti: - plieniniu arba ketiniu šilumokaičiu; - automatiniu arba rankiniu uždegimu; - skirtis bunkerio talpa ir pastatymo galimybės; - skirtyngos kurenamo kuro rūšys: medienos granulės, smulkinta anglis, grūdai; - katilas gali turėti perdarymo galimybę kūrenti paprastu kietu kuru (malkom, anglim); - Įvairios katilų automatikos ir valdymo galimybės.
Atkreipkite dėmesį į kuro rūšį (medžio, akmens anglių granulės ar grūdai), bunkerio tūrį, gamintojo garantijas, servisą, kamino aukštį ir jo DN.
 
Sritis:
Sritis: