Katilas kombinuoto kuro kūrenimui

Klausimas:
Norėciau kūrenti kombinuotą kurą (kai esu namie - malkas, kai išvykstu - granules). Į ką perkant katilą atkreipti dėmesį? Plieninis ar ketaus? Kokio galingumo? Ar reikalinga akumuliacinė talpa? Namas 2 aukštų, 120 kv, silikatiniai blokeliai 18 cm, neoporas 13 cm, oro tarpas 2 cm, molinė senovinė apdailos plyta apie 10 cm. 5 gyventojai. Katilines plotas 2,2x3,2 m apie 7 kv. m.
Komentarai:
Rekomenduojame pasirinkti katilą kombinuotą Twin Bio. Twin Bio- kombinuotas katilas, su automatiniu uždegimu, priima medžio granules, granules/avižas, su rankiniu uždegimu - malkas, briketus, anglis ir bet kokį kitą kietąjį kurą. Katilai yra aukščiausios 5 klasės pagal EN 303 normą (suteikiama, kai katilo naudingumas visada išlieka didžiausias pasikeičiant katilo galingumui, dėl to yra ženkliai mažesnės granulių sąnaudos. 5 klasę Lietuvoje turi labai mažai katilų), atitinka griežčiausius BAFA Vokiečių standartus.
Pasirinkimas: universalus Ferroli kieto kuro katilas su dvejomis durelėmis: durelės su degikliu ir kietam kurui. Deja, tokia komplektacija tik su Ketaus metalo katilu. Ketus (1305 Eur) yra brangesnis nei skarda (738 Eur). Ketaus katilas ilgiau tarnauja. Galingumas reikalingas jūsų būstui apie 6-8 kW. Akumuliacinė talpa būtina, jei yra grindinis šildymas.
Vitalijus Raziūnas, Beril ir Ferroli katilai
Katilas turi būti universalus, tai yra, su dviem degikliais. Jei norite universalumo ir ekonomiškumo, rinkitės šilumos siurblį oras vanduo 11 kw ir židinį su vandens kontūru bei akumuliacinę-higieninę talpą, visame name reiktų naudoti grindinį šildymą.
Siūlau orientuotis į ilgalaikę perspektyvą, į valdomus procesus, žematemperatūrinį šildymą ir galimybę pasijungti atsinaujinančius šaltinius.
Ekspertai.lt
Siūlome Kalvio kombinuotą malkinį-granulinį katilą K2-16DG,kaina-2448 Eur su pvm. Gamintojas primygtinai nereikalauja akumuliacinės talpos, bet, jei norėtumėte, galima sumontuoti, tada mažiau junginėsis uždegimo tenas. Katilas pagamintas iš 6 mm plieno. Kūrenant malkomis yra ekonomiškas dėl savo tobulos konstrukcijos.
vadybininkas Petras Ževžikovas, Celsis
 
Sritis:
Sritis: