Katilas namui su grindinio šildymo sistema

Klausimas:
Ruošiamės įsirengti šildymo sistemą namui ir reikia patarimo, kas geriausiai tiktų mūsų atveju. Namas - 140 m2 šildomo ploto, 1aukšto, visame name numatomas grindinis šildymas. Mastom apie skysto kuro arba granulinį katilą.
Komentarai:
Jeigu Jūsų pastatas yra senesnės statybos, rekomenduotume 14 kW granulinį katilą (šilumos poreikis 1 kW=10m2).
Jeigu Jūsų pastatas yra naujesnės statybos, rekomenduotume 10 kW granulinį katilą (šilumos poreikis 1 kW=14m2).
Atsižvelgiant į tai, kad planuojate įsirengti grindinio šildymo sistemą, šilumos šaltinis (katilas) tiktų žematemperatūrinis. Skysto kuro katilas, pagal savo veikimo ypatybes daugiai prilysta šildymui dujomis ir šildymo kaina taip pat yra beveik vienoda. Šis šildymo budas beveik nereikalauja gyventojų darbo ir pastangų. Pasirinkus turbininį skysto kuro katilą galima sutaupyti ant kamino statybos darbų, dūmų šalinimas ir oro paėmimas vyktų per horizontalų koaksialinį kaminą, kaip dujiniuose katiluose. Šildymas granulianiu katilu, taip pat yra viena iš nebrangių šildymo būdų, lyginant su skysto kuro katilu, išlaidos šildymui būtų apie 10-15% mažesnes. Bet šis šildymo budas reikalauja daugiau darbo, kuro sandėliavimo vietos kamino priežiūros ir t.t. Priklausomai nuo granulių bunkerio talpos, katilo darbo laikas gali būti ribotas, ko negalime pasakyti apie skysto kuro katilą. Investicijų atžvilgiu skysto kuro katilinės įrengimas vidutiniškai kainuoja 3,200 Eur, granulinės katilinės įrengimas apie 4.350 Eur.
Grindiniam šildymui tinka bet kokį kurą deginantis katilas, tame tarpe ir skysto kuro arba granulių katilas. Svarbu yra parinkti tinkamą katilą su atitinkama valdymo automatika, kuri galėtų valdyti 4 eigų sumaišymo vožtuvą. Keturių eigų vožtuvas reikalingas tam, kad būtų sumažinama katilo tiekiama temperatūra reikalinga grindinio šildymo sistemai ir tuo pačiu užtikrintų reikiamą grįžtamą temperatūrą į katilą (paprastai ji turi būti ne žemesnė, kaip 55-60 C). Tiek skysto kuro, tiek granuliniu kuru kurenamas katilas gali veikti pilnu automatiniu režimu. Žinoma būtina sekti, kad nepritruktų kuro.
Gintautas Rucinskas, UAB Viessmann
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto