Terasos medinių grindų apsauga

Klausimas:
Kokia turėtų būti terasos medinių grindų apsauga? Kuo geriausia padengti terasoje išklotas medines grindis, kad pailgėtų jų eksploatavimo laikas?
Komentarai:
Kadangi didelį laiką praleidžiu vasaros metu montuodamas, perdarydamas nekokybiškas terasas (10 metų), tai siūlyčiau, jeigu terasa lauke, ne po stogu, daryti viską (terasos karkasą ir terasų lentas) iš maumedžio medienos. Jeigu mėgstate spalvas, naudokite tik maumedžio medienos karkasą, o terasų lentos bet kokios. Impregnuota pušis impregnuosite -dažysite tik iš viršaus kol nesupus iš apačios. Medžio kompozitas nereikalaus dažymo, bet žiūrint jo kokybę (geriausia žiūrėti pas kaimynus, draugus, kas terasų "medžio kompozito" lentas naudoja nemažiau negu 5 metai. Tik nedarykite terasos karkaso iš pušies (impregnuotos pušies), nes lietus impregnantą nuplauna (paviršių) ir stačiakampė lenta su laiku pasidaro apvalia, pradeda pūti ir t.t.
Mindaugas, Stalių paslaugos
Kad terasos vaizdas būtų estetiškas ir ji Jums tarnautų ilgesnį laiką, ją reik aliejuoti (alyvuoti), šį darbą reik atlikti periodiškai kas 1-2 metai. Mes siūlome terasas dengti su vokiečių gamintojo Osmo aliejumi, arba su danų gamintojo Wocos alyva. Abu produktai yra geros kokybės, tačiau skiriasi padengimo technika ir yra skirtingos spalvų paletės.
Asta, UAB Eimosta
Spygliuočių medienai rekomenduotume naudoti „Aidol HK lasur“ - dažai ir impregnantas viename. Dengiama 2 sluoksniais. Ilgalaikė alkidinė danga, apsauganti nuo intensyvaus atmosferinio poveikio. Kietmedžiui (tikas, Ipe ir pan.) rekomenduojame mūsų naują produktą „Universal Ol“ aliejų – 3 kartus ilgiau tarnaujantis lauko terasų aliejus.
Justas Žvikas, Remmers Baltica, UAB
Medines terasos grindis, jeigu jos naujos, impregnuokite medienos antiseptiku „Asepas-2" ir, kai visiškai išdžius, nudažykite spalvotais dažais. Mėgstantiems natūralumą rekomenduojame linų sėmenų aliejaus dažus „Linosepas" (7 spalvų paletė).
Kuo bedengtumėte atviros terasos grindis, esminio eksploatavimo laiko pailgėjimo nebus. Paprastai terasos dengiamos tam skirta alyva ne tiek dėl eksploatacijos prailginimo, kiek dėl išvaizdos. Terasos nerekomenduotume dažyti arba lakuoti.
Tomas Žiburkus, Sitoma, UAB
Jeigu medis, naudotas terasai, išskirtinai neapdorotas, belieka vienintelis variantas – impregnuoti jį, toliau dengti pagal poreikius (spalva ir t. t.).
Mūsų kraštuose populiariausios trijų medienos rušių grindys - impregnuotos pušies, maumedžio ir termo medienos. Nors jos ir skiriais ilgaamžiškumu (trumpiausiai tarnauja impregnuota pušis, maumedis ir termo pušis panašiai), vienas dalykas taikytinas vienareikšmiškai visoms rūšims - medieną lauke ant horizontalaus paviršiaus reikia alyvuoti. Alyva, skirtingai nei dažai arba vadinamos dažyvės, nepalieka plėvelės, netrūkinėja ir nesilupa, apsaugo medieną nuo drėgmės ir pelėsio, drėkina lentas ir neleidžia tiek skilinėti. Alyvuotas maumedis nesilupa lukštu, kaip būna palikus natūralų. Taip pat labai svarbi estetinė pusė - alyvos su pigmentu saugo medieną nuo UV spindulių ir išlaiko medieną gražią. Kitu atveju visos medienos rūšys papilkės ir atrodys kaip paprasta lenta. Žinoma, pasitaiko kam patinka "vintage" stilius, tada vistik rekomenduotume lentas nusialyvuoti bespalve alyva dėl apsaugos.

Mes siūlome daniškas WOCA priemones medienos priežiūrai ir atnaujinimui. WOCA lauko medienos alyva - tai kokybiškas, patikrintas laiko ant kietmedžio, ekologiškas produktas, su kuriuo dar ir lengva dirbti bei užtenka vieno sluoksnio.
MDS terasos, Ekspertai.lt