Tinkuoto fasado dažymas

Klausimas:
Reikia nudažyti tinkuoto namo fasadą. Kaip, ir su kuo tinkamai paruošti pagrindą, kad nudažius, po kelių metų vėl nereikėtų dažyti?
Komentarai:
Jeigu fasadas yra pažeistas pelėsių ir grybelių: su šiltu vandeniu nuplauti pelėsius ir grybelį. Išdžiūvus gruntuoti dezinfekciniu gruntu StoPrim Fungal. Po 2 dienų gruntuoti StoPlex W ir galutinai nudažyti 2 sluoksniais Sto Lotusan G dažais. O jei nėra pažeistas, tada nuplauti su spaudimu, kai išdžius gruntuoti StoPlex W ir galutinai nudažyti 2 sluoksniais Sto Lotusan G dažais.
Egidijus Šleinys, UAB HOTA
Tokiam namui dažyti rekomenduočiau rinktis Pittsburgh paints dažus, skirtus fasadams. Šie dažai yra ilgaamžiai, neatsilupinėja. Priklausomai nuo pasirinktos spalvos gali tarnauti iki 15 metų. Prieš pradedant darbus, jei yra galimybė, reikėtų nuplauti fasadą vandeniu, jei to padaryti nėra galimybės, reikėtų naudoti giluminį gruntą, skirtą lauko darbams. Jam išdžiūvus galima atlikti dažymo darbus. Dažant reikia nepamiršti, kad dažyti negalima esant aukštai temperatūrai ar tiesioginiams saulės spinduliams. Geriau tam rinktis vėsesnę dieną, taip prailgėja dažų džiuvimo laikas ir dažai geriau prilimpa prie paviršiaus.
Paulius, UAB Ornas
Rekomenduojama dažyti silikoniniais-fasadiniais Vokietijos gamintojo Imparat dažais Imotech Silan Fasadenfarbe arba Imotech Silan Superperl. Pastarieji yra savaime nusiplaunantys dažai (Perlo arba lotoso efektas - purvas ir dulkės neįsigeria į dažus, o lyjant lietui visi nešvarumai yra nuplaunami). Parinkus tinkamą gruntą ir laikantis technologijos nudažytas fasadas tarnaus ilgai, o ryškios spalvos išliks sodriomis 10 metų, gal ir ilgiau.
Martinas Verksnys, UAB "Heradeta"
Iš pradžių reikėtų gerai nugruntuoti giluminiu gruntu. Jei namas neseniai tinkuotas, tuomet papildomai reikėtų gruntuoti antišarminiu gruntu, jei namas tinkuotas prieš metus ar seniau tuomet antišarminio grunto nereikia, tada reikia du kartus nudažyti 100 % akriliniais PRATT LAMBERT fasadiniais dažais.
 
Sritis:
Sritis: