Dokumentacija rąstinės pirties statybai

Klausimas:
Turiu žemės sklypą Vilniaus miesto sodo bendrijoje. Noriu pastatyti rąstinę pirtį 4,5x4,5m, aukštis 3,5 m. Prašau paaiškinti, kokie dokumentai reikalingi, kad galėčiau pradėti statybą? Ar reikalingas kaimynų sutikimas, jeigu atstumas nuo jų teritorijos 3,5 m?
Komentarai:
Vilniaus miesto ribose reikalinga parengti supaprastintą projektą. Tam reikalui reikia sklypo topografinės nuotraukos ir sklypo nuosavybės dokumentų. Atstumas iki sklypo su kaimynais gali būti ir mažesnis, jei kaimynai sutiks. Tačiau reikia atsižvelgti ir į kaimyninius namus ar bus išlaikomi priešgaisriniai reikalavimai. Jeigu jūsų sklypo ribos yra kadastriškai užregistruotos, tai kaimynų sutikimo nereikia. Jei ne, tai nesvarbu kurioje vietoje statote, reiks suderinimo dėl ribų. Skambinkit man viską paaiškinsiu smulkiau.
Irmantas Pinkoraitis, Architektų studija "Archipas"
Tokia rąstinė pirtis yra I grupės nesudėtingas statinys, jai projekto ir statybos leidimo nereikia. Minimalūs atstumai nuo I grupės nesudėtingų pastatų iki kaimyninio sklypo ribos turi būti:
1) 3 m – statytojo sklypo šiaurinėje pusėje (tarp 315 laipsnių ir 45 laipsnių);
2) 2 m – statytojo sklypo rytinėje (tarp 45 laipsnių ir 135 laipsnių ir vakarinėje (tarp 225 laipsnių ir 315 laipsnių) pusėse;
3) 1 m – statytojo sklypo pietinėje pusėje (tarp 135 laipsnių ir 225 laipsnių).
Šiuos atstumus galima sumažinti iki 1 m (ar blokuoti pastatus ant sklypų ribos), tik turint rašytinį kaimyninio sklypo savininko (naudotojo) sutikimą (rašytinį susitarimą). Visais paminėtais atvejais privaloma laikytis gaisrinės saugos reikalavimų.
Ekspertai.lt
Kadangi išlaikote regalmentuotą atstumą, kuris yra minimaliai 3 metrai, todėl kaimynų sutikimo nereikės. Reikalingi dokumentai: nuosavybės teisę patvirtinantys dokumentai, sklypo planas, topo nuotrauka.
Nerijus Aleškevičius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: