Pirties statymas prie upelio

Klausimas:
Turiu 6 a žemės ūkio paskirties sklypą Vilniaus rajone, besiribojantį su upeliu Vilnelė. Ar galiu statyti pirtelę (40 m2) ne vandens telkinių apsaugos juostoje? Pirtis būtų be pamatų, su prijungtomis komunikacijomis.
Komentarai:
Norint statyti pirtį žemės ūkio paskirties sklype, ten jau turi būti gyvenamasis namas. Jeigu tokio nėra, reikia parengti ūkininko sodybos projektą. Projekte turi būti gyvenamasis namas ir ūkinis, arba pirtis. Tačiau apskritai nežiniau, ar jus galite ten kurti sodybą, nes buvo reikalavimas, kad sklypas ūkininko ūkiui turi būti ne mažesnis kaip 50 arų.
Irmantas Pinkoraitis, Architektų studija "Archipas"
Jūsų atveju ne tik vandens telkinio apsaugos juosta apriboja galimybę statyti pirtelę. Pirtį galėtumėte statyti tik pakeitę žemės naudojimo paskirtį, parengę gyvenamojo namo projektą, ir tik pastatę ir pridavę gyvenamajį namą Valstybinei komisijai galėtumėte rengti pirtelės projektą.
Dalius, Ekspertai.lt
Jūsų atveju siūlyčiau su sklypo planu kreiptis į Vilniaus rajono savivaldybę ir pasitarti su rajono architektu. Iš esmės nematau jokių kliūčių Jūsų planuojamai statybai, bet visgi iš patirties siūlyčiau iš pradžių pasidomėti apie galimybes bei galimus apribojimus Jūsų sklype.
Nerijus Aleškevičius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: