Skyto kuro ar granulinis katilas

Klausimas:
Namas senos statybos mūrinis, neapšiltintas, 80kv.m gyvenamo ploto, šiuo metu kūrenamas kietu kuru, bet norime kažko naujo. Tad klausimas: kas geriausia, optimaliausia, pigiausias šildymo sezono atžvilgiu. SKYSTO KURO ar GRANULINIS katilas?
Komentarai:
Dabar perspektyviausia ir labiausiai apsimoka sprendimas su šilumos siurbliais. Šiuo metu vyksta masinis keitimas iš kieto kuro katilų - tame tarpe ir iš granulėmis kūrenamų katilų į šilumos siurblius. APVA remia tokius projektus ir apie pusę kainos kompensuoja. Atstovaujame švedų NIBE šilumos siurblių gamintoją. Jums siūlytume 8 kW komplektą. Kaina 4800 eurų.
Robertas Kleštornas, UAB Ekoklima
Paskutinius kelis sezonus, granulių šilumos kaina mažai skiriasi nuo skysto kuro šilumos kainos. Su skysto kuro katilu dirbti nereikia. Investicijos analogiškos. Į seną šildymo sistemą siūlyčiau špižinį katilą. Jei nauja šildymo sistema: galima skardinį nedidelį katiliuką montuoti.
Vitalijus Raziūnas, Beril ir Ferroli katilai
Ekspertai rekomenduoja pasirinkti granulinį katilą, bus taupiau, dujinis arba dyzelinis katilas pasiteisina naujesnės statybos namams.
 
Sritis:
Sritis: