Reikalavimai statant sodo namą

Klausimas:
Pateikiant prašymą ir užsakant pažymą (specialieji architektūros reikalavimai). (Mėgijiškų sodų žemė, Vilniaus apsk., Vilniaus raj., Paberžės seniunijoje, sklypo plotas 0,0928 ha., žemės paskirties sklypas) kokie būtų reikalavimai: statant sodo namą iki 80 m2 vieno aukšto, kuriame bus numatytos patalpos WC, vonios patalpa, taip pat numatytas šildymas - siurblys oras-vanduo, bet jame pastoviai nebus gyvenama. Ar reikalingas statybą leidžiantis dokumentas ir statybos projektas, statybos užbaigimo deklaracija, energinio naudingumo sertifikatas, ar reikalingas projektas A+ klasei ?. Pastatas bus statomas vieno aukšto iš iš akyto betono blokelių be rūsio (mane domina supaprastintas proj. nesilaikant A+ klasės standartų.)
Komentarai:
Sodo bendrijos teritorijoje, sodo namui nereikalingi jokie spec. ar arch. reikalavimai ir leidimas statybai. Sodo namas yra negyvenamasis namas ir jam netaikomi energiniai statinio reikalavimai.
Irmantas Pinkoraitis, Architektų studija "Archipas"
Sodo namui iki 80 kv.m. nereikia nei sąlygų nei leidimo, nei A+ klasės reikalavimų, tai vasarnamis ne pastovaus gyvenimo statinys.
Lauras Paulauskas, Architektas Lauras Paulauskas
Sodo namas yra skirtas poilsiui, nepriskiriamas prie gyvenamųjų namų, sodo name nevyksta nuolatiniai technologiniai procesai, sodo namas pritaikytas gyventi tik šiltuoju metų laiku, statant ne mieste ir ne saugotinoje teritorijoje, neviršijant 80m² pastato vidaus ploto (priskaičiuojami visi visi patalpų plotai), neviršijant 8,5m aukščio ir maksimalus leistinas tarpatramis 6m. Tokiems sodo namams nereikalingas projektas ir statybos leidimas. Klasės reikalavimai nekeliami jokie (STR 2.01.02:2016 1.6 punktas).
 
Sritis:
Sritis: