Maumedžio terasa

Klausimas:
Žadu įsirengti maumedžio terasą. Lygios lentos. Ar būtina impregnuoti ar aliejuoti? Reikia, kad būtų kuo mažiau vargo.
Komentarai:
Rekomenduojame maumedžio terasą nuplauti Rubio Monocoat Exterior Wood cleaner ir padengti Rubio alyva Hybrid Wood Protector. Ši alyva dengiama vienu sluoksniu, iškart su spalva. Ši alyva apsaugos Jūsų medieną nuo blukimo ir vandens poveikio, paviršius mažiau šerpetos. Atnaujinimui naudojamas tas pats produktas. Tad vargo tikrai nedaug.
Nerijus, Tonacija, UAB
Būtinai reikia maumedžio terasą nualyvuoti. Mano pasiūlymas Ciranova Decking oil.
Virginijus, Ciranova
Pusmetį, metus, gal ir ilgiau galite ir nieko nedaryti, čia priklausytų ir nuo to, kokios kokybės maumedis. Jei iš šaltesnių regionų - ilgai tarnaus ir visai niekuo nedengtas. Tačiau saulės UV spinduliai po truputį medieną nudegins į pilkumą (viršutinį sluoksnį), šiaurinė ar mažiau saulės gaunanti dalis apsitrauks slidžiu sluoksniu. Čia jei nieko nedarysite. Kai jau nuspręsite atnaujinti, tai nuplaukite terasą plovikliu Terrasi ja Kalustepesu, džiovinkite, lengvai pašlifuokite medienos rašto kryptimi, nubraukite dulkes ir aliejuokite plonu sluoksniu arba terasiniu aliejumi Tikkurila Valtti Kaluste (yra juoda, ruda ir pilka) arba jei norite iš didesnės spalvų gamos aliejumi Tikkurila Valtti Puoljy, tuomet spalvas rinkitės iš spalvyno Valtti. Lengviausia aliejuoti Anza aliejavimo kempine kartu su prailginimo rankena, vietas kur aliejavimo kempinė nepasiekia, aliejuokite lenktu teptuku.
Audrius Dryžas, UAB TIKKURILA
Su terasa visada bus vargo ir ją reikės tepti kas metus, jei norėsite matyti kaip naują. Skirtumas tarp gero aliejaus ir prasto tas, kad su geru tepsit kas metus su prastu du kartus į metus. Siūlau Thimpsons Waterseal Timber Oil - tepamas vienu plonu sluoksniu.
Maumedžio terasos impregnuoti neverta, jeigu alyvuosite, blogiau nebus. Vieną kartą nualyvuoti rekomenduojama.
 
Sritis:
Sritis: