Terasa iš WPC pradėjo pelyti

Klausimas:
Susimontavau terasą iš WPC. Praėjo metai su trupučiu ir po vasaros terasa supelijo. Neskaitant to, kad vasara lietaus atžvilgiu buvo itin sausa. Terasa be stogo, su nuolydžiu. Bandžiau plauti, kažkiek išsiplovė, bet ne viskas. Bandžiau keletą skysčių pelėsio naikinimui, tačiau poveikis nežymus. Pardavėjas bando mane įtikinti, kad viskas tvarkoje, reik tiesiog plauti ir išsiplaus. Aš tuo kažkaip netikiu ir matyt reiks įrodinėti, kad WPC nekokybiškos. Kokie būtų patarimai? Gal yra patirties kaip kovoti su tokiu pelėsiu? WPC reklamuojamos kaip itin mažai dėmesio reikalaujanti danga. To tikrai nepasakyčiau.
Komentarai:
WPC lentos galėjo pradėti pelyti, jei danga labai arti žemės ir nėra sudaryta pakankama ventiliacija. Bet taip tai retas atvejis. Kokios šalies gamintojas?
Virginijus, Ciranova
WPC terasinės lentos pelyti negali, pasitaikantis reiškinys, kai nekorektištai suformuoti terasos nuolydžiai ant terasos užlaiko vandenį ir stovi drėgmė, su vandeniu subėga ir visas purvas, kuriame drėgmė stovi ilgiau, to pasekoje atsiranda paviršutinis pelėsis, kuris atsiranda lentos paviršiuje, o ne įsiskverbia į lentos vidų. Paviršutinis pelėsis gali atsirasti ir dėl augalų ir kitų organinių darinių. Jeigu montavimo metu ir buvo daromi nuolydžiai, tai nereiškia, kad terasoje neatsirado lentų įgaubimų, kuriuose stovi vanduo. Tokie lentų įgaubimai gali atsirasti dėl: neteisingo montavimo arba karkaso suvaikščiojimo po laiko (dėl pasirinktų karkaso medžiagų arba jungimo mazgų), tokiu atveju ant terasų tiesiog atsiranda balos. Paviršutinį pelėsį tiesiog nuplovus jis nedings, vizualiai gal ir atrodys, kad išsivalė, bet laikui bėgant atsinaujins. Reikia naudoti spec. valiklius, kad pelėsį išnaikinti. P.S. Paviršutinis pelėsis taipogi gali atsirasti ir ant įvairių kitų kietų paviršių. Labai geras pvz. plytelės, jeigu ilgą laiką stovi drėgmė, taipogi atsiranda pelėsis, bet tai nereiškia, kad supelijo plytelė. Ši informacija yra bendrinė, kiekvieną objektą reikia vertinti individualiai. Pradžioje reiktų patikrinti nuolydžius ir kreiptis į lentų pardavėją, kad patartų kokią priemonę naudoti.
Mindaugas, UAB TERASIMA
 
Sritis:
Sritis: