Terasa su stogu, kuriai nereikia leidimų

Klausimas:
Gyvename rajone (kotedže), kokią galime statyti terasą su stogu, kuriai nereiktų leidimų ir pan.? Ar reikia kaimynų sutikimų? Po terasos įteisinimo (turto pridavimo) nebegalima reikšti pretenzijų?
Komentarai:
Lauko terasa įskaičiuojama į sklypo statinių užstatymo plotą. Taigi neturi viršyti tame sklype nustatyto užstatymo procento.
Kaimyno sutikimo reikia kai neišlaikomas atstumas (3m) iki jo sklypo ribos, arba kaimynas yra jūsų sklypo bendrasavininkas.
Po statinio įteisinimo, jei neklystu, 3 metus galima reikšti pretenzijas. Po to tik teismai gali ką nors pakeisti.
Teoriškai reikia kaimynų sutikimo, bet praktiškai niekas jokių leidimų ir sutikimų neprašo ir nedaro.
Lauras Paulauskas, Architektas Lauras Paulauskas
Nežinau, ką vadinate kotedžu... Jei tai dvibutis namas, turite gauti kaimynų/bendrasavininkų sutikimą. Jei tai - vienbutis blokuotas namas - kaimynų sutikimo nereikia, nebent statytumėte ant sklypo ribos. Terasa, jei ji su pamatais, turi būti įtraukta į užstatymo plotą projekte. Jeigu be pamato - galite statyti ir be leidimo.
Terasa su stogu bus priskiriama nesudėtingų statinių kategorijai. Būtina laikytis teritorijų planavimo dokumentų užstatymo zonos, o jei tokių dokumentų nebuvo parengta, tuomet reikia išlaikyti 3m atstumą iki sklypo ribos. Gali būti, kad projekto nereikia, nes tai nebus gyvenamasis namas, ir galima tokią terasą registruoti atskiru statiniu, atskiru unikaliu numeriu.
Jei neišlaikomi atstumai iki sklypo ribų ir neprieštaraujama detaliojo plano (ar kito teritorijų planavimo dokumento) sprendiniams, reikalinga gauti kaimyninio sklypo savininko sutikimą raštu.
Jei teritorija yra saugoma, reikalingas projektas ir leidimas, nepriklausomai nuo to, kokio dydžio yra ta terasa.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: