Terasos iš pušinių lentų impregnavimas ir alyvavimas

Klausimas:
Noriu sužinoti ar galima alyvuoti terasą, kuri buvo dabar sumontuota. Ji yra iš pušinių lentų, impregnuota giluminiu būdu ruda spalva. Esminis klausimas ar nereikia palaukti kol medis "subręs" ar panašiai? Nes pačios lentos manau drėgnos vis tiek. Bet norisi prieš žiemos sezoną kad būtų apsaugotos maksimaliai.
Komentarai:
Alyvuoti, dažyti pušines lentas rekomenduojama joms pilnai išdžiuvus. O šiuo metu jeigu terasa ne po stogu, to daryti nerekomenduoju. Siūlyčiau ją papildomai impregnuoti iš viršaus. O alyvavimą, dažymą reikėjo atlikti prieš grindų montavimą, dabar bus sudėtinga nualyvuoti, nudažyti lentų šonus. Aš asmeniškai siūlyčiau terasos lentas (pušines) kas metus tik impregnuoti, nes lietus vis nuplauna (praskiedžia) medienos paviršiuje esantį impregnantą.
Mindaugas, Stalių paslaugos
Reikia palaukti 3-4 savaites kol išdžius impregnantas ir mediena turi būti sausa (nedrėgna). Jei sumontuota prieš mėnesį, dabar gražūs orai, turėjo išdžiūti. Manau tinkamas laikas alyvuoti, tik ne ryte, kuomet yra rasa.
Virgis, Pavesines.com
Impregnuotos medienos iškarto lakuoti negalima, nes vidus yra drėgmės. Lakuoti galėsite, kai jinai išdžius. Tai galėsite pavasarį iš naujo nudažyti impregnantu rudai ir vasaros viduryje, kai pradžius nulakuoti.
Rolandas Saudargas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: