UAB AVSA ekspertų komentarai

UAB AVSA
Kaišiadorių g. 40, 44420 Kaunas
100% rekomenduoja
Atsiliepimai 13
Be
Šiauliai, +3706*****91
Be*************@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2023.12.01 paklausimą:
Gyvenu Šiaulių mieste, lyros g. 6. Pas mane bute visiškai nėra ventiliacijos, kaip suprantu pas mano kaimynus taip pat nėra ventiliacijos, kurie gyvena žemiau manes. Į šį butą persikrausčiau visiškai neseniai. Šiuo metu kaip suprantu nelabai ir galiu maudytis, kad nepradėtų mestis pelėsis bute. Neseniai pasidariau kapitalinį remontą. Prieš remontuojant dar mėginau pravalyti ventiliacijos angą, kažkiek padėjo, bet šiuo metu vėl nėra kuo kvėpuoti.
al
Kaunas, 8614***42
al****************@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2023.05.04 paklausimą:
Dušo patalpoje atsiranda pelėsis, ar išgelbėtų jei įrengtumėme ištraukiamą ventiliatorių, ar jie ištraukia drėgmę, jei taip kokį reikėtų rinktis? Šiuo metu yra paprasta ventiliacijos anga kuri išvesta į ventiliacijos angą ir natūrali ventiliacija per orlaidę. Kaip geriau susitvarkyti, kad būtų pašalinama drėgmė iš patalpos?
la
Kaunas, +3706*****66
la*******@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2023.01.24 paklausimą:
Sveiki, rekuperacinė sistema išvedžiota šaltoje palėpėje (žinau, kad negerai, bet lubos per žemos viduje vedžioti buvo). Namas-šildomas, tačiau dar negyvenamas. Šiluma 17-18°, drėgmė 47-52%. Šiandien pastebėjau, kad labai nemažai varva kondensato iš ortakio difuzorio dėžutės. Ortakiai kol kas neapšiltinti. Sakykit kokio storio reikia šiltinti vata, kad nesusidarytų kondensatas?
ri
Vilkaviškis, 8686***09
ri*******@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2022.12.19 paklausimą:
Pas mus sumontuoti langai 6 kamerų su 2-ų stiklų paketu. Viskas buvo gerai kol nepradėjo rasoti langai ir darytis pelėsis, langai keisti skirtingais metais, bet su visais darosi tas pats. Tai prasidėjo prieš 4-5 metus. 10-12 metų nebuvo jokio rasojimo. Kas nutiko namui? Ar padėtų stiklo paketų keitimas į 3-ų stiklų, ar įmanoma keisti tik paketus, ar jie tiks savo storiu į esamus rėmus?
da
Kretinga, 8695***55
da*************@***oo.com
Įvertintas atsakymas į 2022.06.29 paklausimą:
Laba diena, ekspertai.lt jum buvo užduotas klausimas: "A klasės name, kuriame numatyta natūrali ventiliacija, įjungus gartraukį (kuris pajungtas į tą ventiliaciją) pradeda temptis žemyn įtempiamos lubos. Išėmus nors vieną LED lempą, jaučiamas smarkus pūtimas pro tą skylę ir jaučiamas įeinantis į gartraukį kvapas. Situacija pasitaiso tik atidarius langą. Ar tai normalu? Ar viskas gerai su ventiliacine šachta bei pajungimu? Jei taip, kaip galima spręsti šitą situaciją? P.s. pas kitus kaimynus šitos problemos nėra." Pas mane situacija labai panaši, gal žinote, kaip buvo išspręsta šita problema?
Gavau profesionalų ir greitą atsakymą, dėkoju.
vi
Vilnius, +3706*****28
vi*************@***ox.lt
Įvertintas atsakymas į 2022.06.15 paklausimą:
Gyvenu viršutiniame aukšte, dviejų kambarių 45m², daugiabutyje. Visi langai į pietų pusę. Per visą butą įrengtas balkonas. Vasaros metu temperatūra kambariuose pakyla > 30C. Norėjau patarimo ką geriau įsirengti? Kondicionierių ar užtektų įstiklinti balkoną su šoniniais atsidaromais langais vėdinimui ir priekyje sumontuotomis žaliuzėmis? Kondicionierius efektyviau vėsintų patalpą, tačiau įvertinus šiandienines elektros energijos kainas, gal labiau apsimokėtų galvoti apie kokybišką balkono įstiklinimą?
ev
Vilnius, 8678***18
ev****************@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2022.02.21 paklausimą:
Sveiki, Pateikdami atsakymą minėjote, jog sprendimų yra ne vienas, tad gal galėtumėte ką nors rekomenduoti mūsų atveju. Mat pas mus didžiausia problema ta, kad nė viena iš 4 sienų nesiriboja su lauku, tad ieškome visų įmanomų variantų kaip būtų galima šią patalpą vėdinti
lo
Palanga, 8686 ****1
lo*****@****ex.ru
Įvertintas atsakymas į 2022.01.28 paklausimą:
Ar prekiaujete vortice prometeo?
ka
ka*****@**il.ru
Įvertintas atsakymas į 2021.11.14 paklausimą:
Prašau patarimo, ar galima šias ventiliacijos groteles, įtaisytas pamatuose, užklijuoti lipnia juosta tik žiemos laikotarpiui, kad išsaugoti daugiau šilumos? Siunčiu jų foto.
Ku
Klaipėda,
Ku*****@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2021.04.08 paklausimą:
Norėjau Jūsų, kaip profesionalų pasiteirauti dėl per triukšmingai veikiančio gartraukio. Vos tik nuėmus ortakį veikia tyliai. Spėju problema yra pačiame ortakyje. Gal galite patarti kokį ortakį rinktis, kad veiktų tyliau? Skardos ortakį ar plastikinį?
Labai padėjo! Ačiū
si
Vilnius, 8672***19
si**********@***oo.co.uk
Įvertintas atsakymas į 2020.09.17 paklausimą:
Norėjau pasidomėti kokiais atvejais yra būtina montuoti abu - oro padavimo ir oro išsiurbimo ortakius tame pačiame kambaryje?
ma
ma*************@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2019.10.09 paklausimą:
Kokia rekuperacinė sistema efektyvesnė? Su ortakiais ar be ortakinė?
ci
Vilnius, 8614***90
ci****@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2019.05.11 paklausimą:
Virtuvė kartu su valgomuoju, apie 20m2. Yra rekuperatorius. Ar galima montuoti garų surinkėją be išėjimo į lauką, tik su anglies filtrais?

Plastikiniai ortakiai gartraukiui

Mąstau prieš sudedant lubas išsivedžioti gartraukiui skirtas komunikacijas ir tam, kad sutaupyti lubų aukštį, naudoti plačius plastikinius ortakius. Ar rekomenduotumėte juos naudoti? Ar geriau jų vengti? Ar reikia per jungtis juos kažkaip izoliuoti? Neramina, kad jei paslėpsiu juos po lubomis, kažkam atsitikus negalėsiu prie jų prieiti.
Viskas prasideda nuo gartraukio našumo (m³/h reikšmės) ir pačiame gartraukyje suformuotos išmetimo angos diametro. Jei jau gamintojas suformavo Ø150 mm išmetimo angą (dažniausiai pasitaikantis diametras), vadinasi ir ortakio, kurį tęsite nuo gartraukio iki pajungimo vietos, diametras turi būti ne mažesnis (didesnis tik sveikintinas).
Žinoma, galite ieškoti apvalaus diametro ortakio atitikmens stačiakampiui ortakiui, tačiau čia svarbu kraštinių proporcijos.
Pvz.: turite gartraukį su 350 m³/h našumu ir pajungimo diametru Ø150 mm. Vadinasi esant maksimaliam našumui, ortakyje turėsite oro greičio judrumą lygų 5,44 m/s. Naudojant plastikinį stačiakampį ortakį, ir žinant kad parduotuvėje galite lengvai įsigyti 204x60mm diametro ortakio, turime ekvivalentą kuris sudaro Ø124,8 mm. Ir jei per tokio diametro ortakį leisime 350 m³/h oro, ortakyje turėsime oro greičio judrumą jau lygų 7,84 m/s. O tai savo ruožtu didins visos ortakių sistemos pasipriešinimui arba kitaip sakant praradimus išmetimo kelyje.
Jeigu rinktis stačiakampį ortakį, kurios briaunų santykis 200x90mm, turėsime praktiškai tą patį ekvivalentą - Ø151,4 mm. ir šiek tiem mažesnį oro judrumą - 5,344 m/s. Tačiau tokio diametro ortakiai yra skardiniai. Aukščio skirtumą vertinkite pats.
Ir svarbiausia - į kokio diametro ortakį ar mūrinį vėdinimo kanalą bus jungiamas gartraukio ortakis. Jei tai mažesnio diametro ortakis ar mūrinis vėdinimo kanalas, tuomet jie ir taps silpnąja grandimi, darančia didžiausią neigiamą įtaką. Jei diametrų skirtumų nebus, tuomet Jums bus nusišypsojusi laimė. Žinoma nereikia pamiršti ir posūkių, kurių tikrai bus ortakio tiesimo kelyje. Būtų šaunu jų išvengti.

Vėjo turbina virš ventiliacijos angos

Ar tikrai vėjo turbina įmontuota virš ventiliacijos angos sumažins bute drėgmę ir sienos nepelys?
Vėjo turbina tikrai atliks savo darbą ir sumažins drėgmę patalpose, tačiau būtinos papildomos sąlygos:
- užtikrintas kontroliuojamas oro pritekėjimas gyvenamuose kambariuose;
- visos būste esančios vidinės durys privalo būti nesandarios (1,5 cm tarpas durų apačioje per varčios plotį arba atitinkamo ploto grotelės durų apačioje);
- lauke vėjo greitis privalo viršyti 3 m/s

Kaip matote sąlygų nemažai. Ir jei pirmas dvi galite įgyvendinti savo jėgomis, tai paskutinės sąlygos įgyvendinimas lieka aukštesnėms jėgoms. Tačiau tai neturėtų tapti priežastimi nespręsti vėdinimo klausimo patalpose.
Vėdinimo sprendimų asortimente tikrai turime sprendinių, kuriuos realizavus bus užtikrinta kontroliuojama oro kaita Jūsų būste.

Bute visiškai nėra ventiliacijos

Gyvenu Šiaulių mieste, lyros g. 6. Pas mane bute visiškai nėra ventiliacijos, kaip suprantu pas mano kaimynus taip pat nėra ventiliacijos, kurie gyvena žemiau manes. Į šį butą persikrausčiau visiškai neseniai. Šiuo metu kaip suprantu nelabai ir galiu maudytis, kad nepradėtų mestis pelėsis bute. Neseniai pasidariau kapitalinį remontą. Prieš remontuojant dar mėginau pravalyti ventiliacijos angą, kažkiek padėjo, bet šiuo metu vėl nėra kuo kvėpuoti.
Jūsų minimas terminas "nėra ventiliacijos" labai platus, tačiau nėra korektiškas. Kaip žinia, vėdinimo proceso užtikrinimui būtinos dvi dedamosios - oro pritekėjimas bei oro šalinimas. Oro šalinimas daugiabučiuose gyvenamuose namuose užtikrinamas natūralios traukos vėdinimo kanalais įrengtais pagalbinėse patalpose (vonia/tualetas/virtuvė), o oro pritekėjimą į gyvenamuosius kambarius galima užtikrinti langų varstymu, lango mikroventiliacijos padėtimi ar tiesiog įrengiant oro pritekėjimo įrenginius. Ir čia reikia pabrėžti, jog natūralaus vėdinimo sistemose visos šios dedamosios glaudžiai susiję. Tai reiškia, jog bet kurios grandies "sušlubavimas" daro neigiamą įtaką oro kaitos proceso bute užtikrinimui.
Bet kuriuo atveju, norint audituoti esamą vėdinimo situaciją bute, visų pirma būtina atlikti aerodinamius matavimus esamuose buto vėdinimo kanaluose, kurių rezultatai ir nusakys tolimesnių veiksmų eigą. Juk vėdinimo kanalai yra bendra namo sistema, kuri negali būti kažkaip pakeista ar perdaryta (atvejų kuomet gyventojas visgi sugalvoja ją pakeisti tikrai pasitaiko) .

Temperatūrai kritus žemiau nulio, rasoja viso namo langai

Temperatūrai kritus žemiau nulio, rasoja viso namo langai. Ne tik stiklas, bet ir rėmai. Rasoja gan stipriai. Namas a+, statyba baigta 2022.
Vadinasi oro kaita name per maža, arba ji tiesiog nevyksta. Jei name įrengta vėdinimo sistema, reikia įsitikinti ar ji įjungta ir funkcionuoja. Gal būt reikia atlikti vėdinimo sistemos oro srautų inventorizaciją. O jei visgi vėdinimas name buvo "praleistas" ir jo nėra, tuomet tikrai galėsime Jums pagelbėti.

Namuose daug drėgmės

Namuose daug drėgmės, ką patartumėt statyt mini rekuperatorių ar kondicionierių?
Perteklinę drėgmę būste dažniausiai sąlygoje per maža oro kaita, t.y vėdinimo trūkumas ar tiesiog jo nebuvimas. Todėl pradžioje būtų tikslinga atlikti oro srautų matavimus esamoje situacijoje ir jais remiantis priimti tolimesnius sprendimus. Tokius darbus atliekame, tad jei įdomu prašome susisiekti.

Perteklinės drėgmės suvaldymas

Norėjau pasiteirauti kaip suvaldyti perteklinę drėgmę. Gyvenu jau beveik 2 metai naujos statybos 62kv. bute, kuriame įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema. Rekuperatorius Oxygen C-200. Nuo pat įsikėlimo buvo labai sausas oras (Drėgmė 27-40%), nors rekuperatoriaus ventiliatoriai buvo nustatyti minimaliu pajėgumu 35-40%. Po metų gyvenimo nusprendžiau pakeisti šilumokaitį į entalpinį. Pakeitus iškart pagerėjo klimatas ir sveikata. Bet drėgmė pakilo gan stipriai, daug daugiau nei tikėjausi. Dabar dažniausiai laikosi 60-65%, tik kai lauke labai sausa (30-40%), namuose nukrenta iki 50%, o ventiliatoriai sukasi 75-80%, nes jeigu sumažinu ventiliatorių galingumą, drėgmė iškart kyla stipriai. Energijos sąnaudos išaugo gan stipriai. Ant langų padarius micro, jaučiasi pagerėjimas, bet tada priskrenda vabzdžių į būstą. Galvoju gal įsigyti drėgmės surinkėją, bet turint rekuperacinę sistemą, nelabai norisi dar papildomų įrenginių. Gal turite pasiūlymų?
Jei padidėjusį drėgnumo lygį jaučiate vasaros metu (bent jau taip supratau iš Jūsų aprašymo) tai visiškai normalus reiškinys. Juk šiltuoju metų laikotarpiu temperatūrų skirtumas tarp oro lauke ir pataluose yra pakankamai mažas. Panaši tendencija išlieka ir su drėgnumo lygiu. Todėl tikėtis jog vėdinimo procesu sumažinsite drėgnumo lygį patalpose neverta. Disponuodami dviem šilumokaičiais visuomet galite eksperimentuoti juos keisdami (pvz. vasaros metu standartinis, žiemos metu - entalpinis) ir taip rasti priimtiną variantą.

Rekuperatoriaus veikimas

Meistrai teigia, kad viskas yra gerai, nors pats tokios informacijos nerandu. Paleidus rekuperatorių dirbti, oras yra paduodamas tualetuose (2 kambariai), virtuvės zonoje, sandėliuke. Visur kitur oras traukiamas. Ar tai yra normalu? Ar neturėtų veikti atvirkščiai?
Taip būti neturi. Kol kas niekas vėdinimo filosofijos abėcėlės nepakeitė - oras tiekiamas į gyvenamąsias patalpas, šalinamas iš pagalbinių patalpų. Tad apie meistrų kompetenciją teks spręsti pačiam.

Rekuperacinės sistema bute vs mini rekuperatorius

Mediniam name turiu butą 80kv. Renovuoju šiuo metu. Ar mini rekuperatorius verta būtų montuoti? Ar geriau būtų pasiplanuot ir vedžiot visą sistemą? Kiek maždaug galėtų kainuoti išvedžioti sistemą?
Jei jau galvojate apie pilnavertę vėdinimo sistemą, tuomet mini rekuperatorius siūlyčiau pamiršti. Centralizuota vėdinimo sistema sprendžianti viso būsto vėdinimą tikrai geresnis sprendimas. Kokią vėdinimo sistemą Jūs pasirinksite, priklauso nuo tik nuo Jūsų. Mes galime pasiūlyti kelis variantus. Tačiau kad įvardinti preliminarų vėdinimo sistemos biudžetą, visgi reikėtų gauti Jūsų būsto brėžinį su patalpų išplanavimu.

Reikalavimai rekuperatoriaus montavimui

Namo pagalbinėje patalpoje sumontuotas vertikalus rekuperatorius (Rekuperatorius ENSY InoVent AHU-300BV vert. kair.p. 275m3/h.). Ar yra kažkokie tech. reikalavimai nurodantys kiek vietos turi būti palikta neuždengiant rekuperatoriaus? Norim prietaisus (rekuperatorių ir šalia esantį dujų katilą pridengti, tą zoną atitverti per visą patalpos plotą kabinant garsą slopinančią užuolaidą. Ji būtų kabinama ne prie pat prietaisų, bet atitraukta apie 20cm atstumu.
Galvojant apie vėdinimo įrenginio uždengimą, vadovaukitės paprasta taisykle - įrenginio uždengimas negali trukdyti jo priežiūrai/aptarnavimui ir gal būt net pakeitimui po daugelio metų.
Veiksmais su kuriais teks susidurti Jums pačiam - tai reguliarus filtrų keitimas.
Remonto darbus jei bus būtini, greičiausiai deleguosite įrenginį montavusiems asmenims, tačiau juos atliekant, fizinis priėjimas prie įrenginio iš visų jo pusių yra būtinas. O kuo šios vietos daugiau, tuo geriau.

Vėdinimo (ištraukimo) sistemos įrengimas nedarant kapitalinio remonto

Turiu seną namą. Jame sena vėdinimo sistema veikusi savaiminiu principu, jau ilgą laiką, kai sudėti plastikiniai langai ir ji praktiškai nebeveikia. Principas jos toks, iš negyvenamos palėpės yra atvesta vėdinimo šachta, kuri pasiskirsto tarp virtuvės, vonios ir tualeto. Į tą pačią šachtą iš virtuvės pusės yra pajungtas garinis, tačiau didžioji dalis garų jį pajungus keliauja ne į viršų t.y. palėpę, bet į kitas šachtos ventiliacijos angas t.y. vonią ir tualetą, tuomet ten pradeda kauptis kondensatas ir dedasi pelėsis. Klausimas ar įmanoma padaryti vėdinimo (ištraukimo) sistemą nedarant kapitalinio remonto? Gal yra kokių sprendimo būdų?
Sprendimų kaip sutvarkyti vėdinimą Jūsų būste tikrai turime. Tačiau konkretų sprendimą galima rasti tik apsilankius objekte ir vertinant situaciją "gyvai".

Ventiliacinė sistema su šilumos siurbliu

Gal kas galėtų pasidalinti patirtimi, tokios vėdinimo sistemos (https://www.fresh.eu/products/airsupplyvents/wallvents), kuri poruojama kartu su Nibe ištraukiamo oro šilumos siurbliu trūkumais/privalumais? Vožtuvai montuojami 4 kambariuose, ištraukimo difuzoriai - virtuvėje, koridoriuje ir dviejuose sanmazguose. Namas 120 A+ (2 aukštų). Siūlomas katilas pvz.: https://www.perkunibe.lt/parduotuve/istraukiamo-oro-silumos-siurblys-nibe-f730/. Kokie minusai ir pliusai? Svarbu išgirsti praktinius palyginimus (ne kainos) šilumos siurblio (tradicinio su išoriniu bloku) ir šio - kuris yra ištraukiamo oro be išorinio bloko, o taip pat ventiliacinės sistemos, kai įrenginėjama tradicinė rekuperacija ir mano paminėta - fresh vožtuvais ir tik ištraukiamo oro virtuvės, koridoriaus ir sanmazgų zonose? Lyginama ne kainos aspektai. Dėkingas profams.
Jūsų paminėta vėdinimo filosofija tikrai veikianti ir taikytina.
Tačiau analizuojant pačio šilumos siurblio darbą, būtina išsiaiškinti - kam visgi bus teikiamas prioritetas (šildymui ar vėdinimui). Jei šildymo funkcija turi pirmenybę (drįsčiau spėti jog taip ir yra), vadinasi įrenginys turėtų stengtis šalinti kuo didesnį oro kiekį, kad gauti kuo daugiau šilumos. Tačiau reikia nepamiršti, jog šaltuoju metų laikotarpiu, didelis šalinamo oro kiekis, sąlygos ir didelį šalto oro pritekėjimą į patalpas per oro pritekėjimo įrenginius (juk "-" turi kompensuoti "+", nes priešingu atveju bus vakuumuojamos patalpos). O tai reiškia, jog patalpos kuriose įrengiami oro pritekėjimo įrenginiai gali tapti vėsesnės dėl per intensyvaus oro pritekėjimo (šaltuoju metų laikotarpiu, kuomet lauko oras yra tankesnis, vėdinimo užtikrinimui, į patalpas jo reikia įleisti sąlyginai nedaug). Ir labai tikėtina jog sistema gali patekti į uždarą ciklą - kuomet šilumos siurblys stengdamasis sušildyti patalpas šalina didelį oro kiekį, kuris savo ruoštu sąlyginai vėsina patalpas.
Manau, jog tikslų atsakymą į šiuos klausimus galėtų pateikti įrangos atstovai. Greitos peržiūros metu, aš tiesiog neradau informacijos apie kokius šalinamo oro kiekius eina kalba minėto tipo įrenginiuose, todėl geriau šiuos klausimus užduoti tiesiog produktą atstovaujantiems asmenims.

Dušo patalpoje atsiranda pelėsis

Dušo patalpoje atsiranda pelėsis, ar išgelbėtų jei įrengtumėme ištraukiamą ventiliatorių, ar jie ištraukia drėgmę, jei taip kokį reikėtų rinktis? Šiuo metu yra paprasta ventiliacijos anga kuri išvesta į ventiliacijos angą ir natūrali ventiliacija per orlaidę. Kaip geriau susitvarkyti, kad būtų pašalinama drėgmė iš patalpos?
Keletas pasitikslinimų - iš tiesų ventiliatorius (koks jis bebūtų) ištraukia orą, vadinasi kad įvyktų oro kaita patalpose, būtinas ir oro pritekėjimas, kad ventiliatorius atliktų darbą, o ne suktųsi "tuščiai". Jūsų atveju pritekėjimas jau yra įgyvendintas ir tai tikrai puiku.
Tad jums belieka įsitikinti - ar ventiliacijos anga į kurią bus išmetamas ventiliatoriaus oras tikrai susisiekia su lauku ir neturi didelio aerodinaminio pasipriešinimo. Būdų kaip atlikti angos tyrimą tikrai yra ne vienas - pradedant matavimo prietaisais ir baigiant degtuko liepsnos testu.
Teigiamo testo atveju beliks išsirinkti ventiliatorių ir jį įsirengti. O renkantis ventiliatorių svarbūs techniniai parametrai yra - šalinamo oro kiekis/akustinės savybės/ sukuriamas slėgis.

Skardinių oro padavimo ir šalinimo ortakių izoliavimas

Ar būtina papildomai izoliuoti skardinius oro padavimo ir šalinimo ortakius rekuperatoriui, jeigu jie eis per nešildomą palėpę, bet bus užberti apie 20 cm ekovata? Per pačią lauko sieną būtų pravestas EPE ortakis. Ortakių ilgis būtų po 12m.
Jei finansinės galimybės leidžia tikrai taip. Juk 20cm ekovatos sluoksnis greičiausiai bus skaičiuojamas nuo palėpės grindų, o ne nuo ortakio viršaus. Ir tikrasis šiluminės izoliacijos priklausys nuo pravedamų ortakių diametro.
Talpinant ortakius šaltoje erdvėje, jų aplinkoje niekados nesukursite tokių pat sąlygų kurios susidaro tuomet, kai ortakiai montuojami šiltoje zonoje. Vadinasi, pagrindinis rekuperacinio įrenginio parametras - naudingumo koeficientas tikrai "pabėgs" nuo deklaruotino. Ar labai toli jis "nubėgs" priklausys ir nuo bendro ortakio tinklo ilgio išdėstyto šaltoje zonoje.
Reikia nepamiršti ir apie tikėtinai nepalankių sąlygų modeliavimą - už lango tikrai žema neigiama temperatūra, o vėdinimo įrenginys kažkodėl išjungtas....

Ventiliatoriaus parinkimas

Sveiki, planuoju rusy isirengti skalbimo patalpa, bus dziovykle bei dusas. Turiu anga ventiliacijai. Klausimas kokie ventiliatoriai tam tinkami, nes pati anga is saves nei labai traukia, nei pucia. Kokie sprendimo budai tinkamiausi siuo atveju? Isvedimo i lauka (mini rekuperatorius tarkim) galimybes nera.
Ištraukimo sistemos įrengimas dar nereiškia jog bus užtikrinta reikiama oro kaita patalpose. Reikia nepamiršti ir kompensacinį oro pritekėjimą. Kaip jis galėtų būti realizuotas sunku atsakyti nematant viso rūsio plano. Jei Jums aktualu sužinoti ką galime pasiūlyti mes, reikėtų sulaukti rūsio plano brėžinių.
Išsirinkti ventiliatorių nėra jau toks sudėtingas darbas. Svarbiausia žinoti kam teiksite prioritetą renkantis šį įrenginį (triukšmo lygiui/ valdymo įvairovei/ elektros eikvojimo sąnaudoms/ kainos ir kokybės santykiui).

Rekuperatoriaus išjungimas žiemos metu

Sveiki, ar galima rekuperatorių išjungti žiemos metu? (Norint sumažinti elektros sąnaudas)
Bet kokį įrenginį turintį įjungimo/išjungimo mygtuką galima išjungti. Čia ir klausti nebūtina.
Tačiau išjungiant vėdinimo įrenginį, būtina suprasti tokių veiksmų pasekmes trumpuoju bei ilguoju laikotarpiu ir prisiimti atsakomybę už tokius veiksmus.
Čia juk viskas pakankamai paprasta - išjungus rekuperacinį vėdinimo įrenginį, Jūs sąmoningai eliminuojate vėdinimo procesą, t.y. oro apykaitą būste. Informacijos kas nutinka nevėdinamam būstui tikrai apstu, tereikia skirti tam laiko ir viską perskaityti.
Racionalesnis sprendimas - susipažinus su konkretaus vėdinimo įrenginio veikimo filosofija ir subtilybėmis, nustatyti tokį darbo režimą, kuris būtų kompromisinis tarp elektros eikvojimo sąnaudų ir oro kaitos.

Šaldymo funkcija per rekuperatorių

Sveiki, nežinau kaip nuspręsti, nes internete nedaug informacijos. Nusprendžiau pasijungti geoterminį siurblį su šaldymo galimybe ir šaldymą daryti per rekuperatorių arba statyti atskirai fankoilą. Per rekuperatorių būtų viskas paprasčiau, bet nerandu ar tai tinkamas būdas.
Per rekuperacinę vėdinimo sistemą tikrai nepavyks atvėsinti patalpų. Tad atskira vėsinimo sistema tikrai bus pranašesnė. O ir aptarnavimas bus paprastesnis.

Vietinė vėdinimo sistema

Noriu vietinio vėdinimo, nenoriu rekuperacijos. Kaip galima būtų išsvedžioti, jei išsivedžiočiau kaip rekuperacijai tik nejungčiau jo, o nuvesčiau į kaminėlį? Būtų blogai kaip su kondensatu?
Tikrai vertintinas požiūris į vėdinimo sistemos pasirinkimą. Ir galiu patikinti, jog pilnaverčių vėdinimo sprendimų, kuriuose nėra pono rekuperatoriaus tikrai yra. Tad jei Jums įdomu sužinoti kaip teisingai realizuoti vėdinimo sistemą be rekuperatariaus, tiesiog atsiųskite namo/buto brėžinį, ir mes pateiksime Jums vėdinimo sprendimo eskizą. Kaip toliau elgsitės su šiuo "fantu" grynai Jūsų reikalas, tačiau akiratį tikrai praplėsite.

Labai rasoja iš vidaus langai

Namas karkasinis iki 80kv.m, langai dvigubi plastikiniai, pagrindinis šildymas su dvejais oras-oras šilumos siurbliais, ventiliatoriai yra vonioje ir virtuvėje, kurie ištraukia garus. Labai rasoja iš vidaus langai, bėga ant palangės vanduo. Klausimas ką reiktų daryti, kad nerasotų langai?
Rasojantis langai rodo per aukštą drėgnumą gyvenamose patalpose, o jį sąlygoja vėdinimo trūkumas ar jo nebuvimas. Ir jei Jūsų būste nėra spręstas vėdinimo klausimas, vadinasi prie jo teks grįžti. Čia būtina akcentuoti, jog lokaliniai ventiliatoriai įrengti vonioje ir virtuvėje dar nereiškia jog vėdinimo klausimas yra išspręstas. Juk ventiliatorius greičiausiai įjungiate tik ribotam laikui pagal subjektyvią asmeninę nuomonę, net nepagalvodami apie kompensacinį oro pritekėjimą, kuris būtinas oro kaitos užtikrinimui.
Vėdinimo filosofijos esmė juk labai paprasta - turi būti užtikrintas nuolatinis šviežio oro pritekėjimas į gyvenamąsias patalpas ir nepertraukiamas oro šalinimas iš pagalbinių patalpų (vonia/tualetas/virtuvė/sandėliukas). O kad vėdinimas vyktų optimaliai pagal realius poreikius t.y. tada kada reikia ir tiek kiek reikia, būtina imtis priemonių jo valdymui.
Tokių sprendimų savo asortimente tikrai turime ir esame pasirengią jais dalinti ir su Jumis.

Oro ištraukimas drabužinėje

Į miegamąjį kambarį yra atvestas oro padavimas. Iš drabužinės, į kurią patenkama tik iš miegamojo yra atvestas oro ištraukimas. Tačiau, jeigu drabužinė (kuri sujungta su miegamuoju) visgi būtų be durų ir sakykime tik užtraukiamos užuolaidos, ar kita ne tokia sandaria pertvara, kaip kad durys. Ar tokiu atveju nesipjautų padavimas ir ištraukimas? Galbūt tuomet drabužinėje nereikia oro ištraukimo? Ar bet kokiu atveju, neskaitant ar bus durys, ar užuolaidos, oro ištraukimas drabužinėje vis tiek turi būti?
Jūsų atveju oro srautų paskirstymas įrengtas teisingai. Tad "paleidus" vėdinimo sistemą reikia sureguliuoti oro srautus. Jei drabužinės patalpoje bus įrengiamos durys, būtina užtikrinti 1-1,5 cm tarpą durų apačioje, per visą durų plotį.

Kaimynui įjungus gartraukį eina kvapai į mano butą

Kaimynas 5 aukšte įsirengė gartraukį ir kvapai gana nemalonūs, vos jiems įjungus, eina į mano butą 3 aukšte. Kituose aukštuose taip nesijaučia. Kai įjungiu savo gartraukį kvapo nebesijaučia.
Situacija kuomet vėdinimo kanalai "per vieną aukštą" yra prijungiami į bendrą magistralinį kanalą gana dažnai pasitaikantis sprendimas senesnės statybos namuose. Tokia vėdinimo kanalų architektūra greičiausiai yra ir Jūsų name (nors galimi ir kiti atvejai).
Ir jei kaimyno kvapai į Jūsų butą patenka per Jūsų virtuvės vėdinimo kanalą į kurį pajungtas Jūsų gartraukis, tuomet tikėtina, jog Jūsų gartraukis yra pajungtas be atbulinės traukos sklendės. Todėl neveikiant Jūsų gartraukiui kvapai iš bendro vėdinimo kanalo patenka į Jūsų butą. Sumontavus atbulinės traukos sklendę prie Jūsų gartraukio, būtų uždaromas kelias oro patekimui į butą. Žinoma tikimybė minimaliam oro kiekiui patekti visgi išliks (sklendės konstrukcija nėra idealiai sandari).
Oro apykaitai bute turi įtakos ir oro pritekėjimo įrengimas bute. Tai kiek platesnis klausimas reikalaujantis realios situacijos vertinimo matavimo prietaisų pagalba.

Buitinis ventiliatorius sukasi vietoje

Gyvenu daugiabučio paskutiniame aukšte, pirkau paprastą buitinį ventiliatorių, kuris ištraukia 120 kubinių metrų, bet panašu, kad jam trukdo slėgis ir jis sukasi vietoje. Anga 12cm, ar galima tokioje situacijoje dėti kanalinį ventiliatorių ar kokį reikėtų?
Daryti galima ką tik pageidausite. Tačiau pirma visgi reikėtų išsiaiškinti kodėl Jūsų įsigytas buitinis ventiliatorius tinginiauja ir neatlieka jokio darbo. Priežastys gali būti kelios - užsikišęs vėdinimo kanalas, vėdinimo kanalas susisiekia su greta esančiu vėdinimo kanalu, neteisingai suformuotos kamino viršuje (ant statinio stogo) esančios vėdinimo kanalo/-ų angos ir kt.
Jūsų atveju, kuomet vėdinimo kanalo aukštis nėra didelis (iki 2m.), aerodinaminis jo pasipriešinimas tikrai nėra didelis, kad su juo nesusitvarkytų ir prasčiausias buitinis ventiliatorius.
Įsitikinti esamo vėdinimo kanalo pralaidumu, neturint specialių oro srauto matavimo prietaisų, galite atlikdami paprasčiausią eksperimentą. Demontuojate ventiliatorių ir prie esamos vėdinimo angos pridedate paprastą A4 formato lapą. Stebite kas vyksta. Jei lapas nesilaiko "prilipęs" prie vėdinimo angos ir krenta, tuomet praveriate gretimo kambario langą (viršutinio atidarymo pozicija) ir vėl pridedate lapą popieriaus prie angos. Jei popieriaus lapas vėl nesilaiko - priežasties ieškokite vėdinimo kanale (žiūr. aukščiau). Jei popieriaus lapas laikosi, tuomet su vėdinimo kanalu greičiausiai viskas tvarkoje ir bute tiesiog trūksta oro pritekėjimo.
Sprendimų kaip užtikrinti oro apykaitą būste tuomet kada reikia ir tik tiek kiek reikia turime. Tad jei bus įdomu prašome kreiptis.

Rekuperacija B klasės namui

Ar reikalinga rekuperacija B klasės namui? Ar pagal energinio naudingumo koficientą nelabai reikalingas dalykas? Apie 180m2.
Būtinybės įrenginėti rekuperacinę vėdinimo sistemą tikrai nėra, netgi A, A+ ir t.t klasės namams. Reglamente tik nurodoma kokios klasės turėtų būti pats vėdinimo įrenginys, jei pasirenkamas rekuperacinė vėdinimo sistema.
Žinoma, vėdinimo sistema tikrai būtina bet kokios klasės gyvenamajame name. Tačiau kokią ją pasirinkti sprendžiate Jūs pats. Tikrai yra sistemų, kurios pagal pagal energijos eikvojimo sąnaudas prilygsta ir net lenkia rekuperacinę sistemą, bet tai jau platesnis klausimas reikalaujantis išsamaus pristatymo. Tad jei įdomu galite kreiptis, pasidalinsime savo patirtimi.

Kaimynė ėmė skųstis, kad mūsų virtuvės kvapai eina į jos virtuvę

Po remonto viršutinė kaimynė ėmė skųstis, kad mūsų virtuvės kvapai eina į jos virtuvę per ventiliaciją. Mes jokių pakeitimų nedarėm, tik pastatėm galingesnį gartraukį. Kas galėtų būti ir kaip spręst problemą?
Labiausiai tikėtina, jog pagrindinė priežastis - didelio našumo garų nutraukimo gaubtas. O dėl didelio išmetamo oro kiekio bei vėdinimo kanaluose sukuriamo slėgio, dalis oro "išmetama" į lauką, o dalis patenka į kito buto vėdinimo kanalą.
Pagal situacijos aprašymą darytina prielaida, jog namo vėdinimo kanalai yra "uždorinio" tipo, kur į centrinį magistralinį vėdinimo kanalą yra pajungiami butų vėdinimo kanalai.
Paprasčiausias sprendimas - garų nutraukimo gaubtą eksploatuoti nedidelio našumo režime. O eksploatavimu metu, būtinai praverti langą (viršutinė lango padėtis) viename iš gyvenamųjų kambarių. Žinoma visos kambarių durys privalo būti nesandarios.

Vėdinimo sistema vieno kambario bute

Nusipirkau vieno kambario butą 32m2 ką tik pastatytame name ir nežinau ką daryti su vėdinimu, kadangi yra iš lauko pusės išvestas į vidų ortakis 125. Problema tame, kad jis nuo lubų 10cm ir nuo sienos 10cm, o pilnaverčio rekuperatoriaus 1 kambariui kaži ar apsimoka statyti.
Jūsų abejonės dėl rekuperatoriaus įrengimo manau tikrai pagrįstos. O jei bute turite įrengtus natūralaus vėdinimo kanalus (vonios ir virtuvės patalpose), tuomet esamoje kiaurymėje sienoje galima įrengti oro pritekėjimo įrenginį. Tai gali būtų sieninė orlaidė ar specialus oro tiekimo terminalas su integruotu puslaidininkiniu šildytuvu. Viskas priklauso nuo Jūsų būsimo interjero sprendinių.
Būtina pabrėžti, jog sprendžiant oro pritekėjimo klausimą, reikia nepamiršti ir oro šalinimo. Jei trauka natūralaus vėdinimo kanaluose nėra pakankama, reikia imtis priemonių jos skatinimui.

Vėdinimo sistemos įrengimas miegamajame

Svarstome savo tamsų kambarį paversti miegamuoju (5m2). Deja jame yra tik viena standartinė oro ištraukimo anga. Kokią vėdinimo sistemą reikėtų įsivesti norint komfortiškai jaustis miego metu?
Viskas priklauso nuo Jūsų būsto rūšies ir esamos vėdinimo sistemos (žinoma jei tokia yra). Sprendimų galima rasti ne vieną, tačiau pradžioje visgi reikėtų įsigilinti į esamą situaciją, Jūsų pageidavimus ir žinoma technines galimybes.
UAB AVSA
Kaišiadorių g. 40, 44420 Kaunas