Kuo patartumėte stiklinti balkoną

Klausimas:
Norėčiau įstiklinti balkoną. Ką patartumėte naudoti balkono stiklinimui, aliuminį ar plastiką, kad nepraleistų vandens, nekeltų kitų problemų.
Komentarai:
Paminėsiu keletą balkono stiklinimo sistemų pasirinkimo motyvų ir aspektų. Plastiką pasirenka tie, kam labiau reikia šilto ir hermetiško balkono. Renkamasi dažniausia norint praplėsti kambarį balkono sąskaita. Plastiko konstrukcija masyvesnė, storesni rėmai, mažiau stiklo. Sistemos varčios atsidaro į vidų - reikia įvertinti atidarinėjant. Galima medžio imitacija. Aliuminis yra lengva, stumdoma konstrukcija. Daugiau stiklo, rėmai ploni. Skirtas atsitverti nuo kritulių ir vėjo. Temperatūros išsaugot nelabai padės, nors vistiek šilčiau apie 5-7 laipsnius nei lauke. Varčios lengvai sustumiamos viena už kitos. Stiklinimo sistemos rėmai gali būti nudažyti bet kokia spalva pagal RALa.
Audrius, UAB Eukera
Jeigu Jūs norite įstiklinti balkoną ir po to jį apšiltinti, be abejo, rekomenduojame stiklinti plastikiniais langais. O jei norite įstiklinti balkoną ir apsisaugoti nuo vėjo, dulkių, paukščių siūlau stiklinti aliuminio konstrukcijomis. Stiklinimas aliuminio profilių sistemomis yra šiuolaikiškas ir patogus, reikalaujantis tik minimalios priežiūros. Profiliai dažyti milteliniu būdu arba anoduoti, todėl eksploatavimo periodu jų dažyti iš naujo nereikės. Šiaip galima stiklinti abiem būdais, o ar nebėgs vanduo ir pan., priklauso nuo montuotojų profesionalumo ir atliktų darbų kokybės.
Plastikinių profilių sistema (su stiklo paketais), nors ir labai paplitęs stiklinimo būdas, yra sukurta išimtinai langams, o ne balkonams. Pirmiausia todėl, kad plastikinių profilių sistema labai gerai sulaiko šilumą patalpoje, o balkonams to iš esmės visai nereikia, nes juose nuolat cirkuliuoja šiltas ir šaltas oras, tad gali rasoti ar apšalti stiklai, susiformuoti pelėsis. Pasirinkus aliuminio - stiklo konstrukciją, turėsite lengvą, sandarią sistemą, kuri neužims Jūsų balkono vidinės erdvės. Tačiau vis tiek rekomenduojama kiek galima dažniau vėdinti balkoną, kadangi ir stumdoma sistema įstiklinti balkonai yra sandarūs.
Vadybininkė Aurelija Trubilienė, Ekspertai.lt
Įstiklintame balkone vandens neturi leisti nei plastikinės, nei aliuminės sistemos, nebent jos nekokybiškai sumontuotos. Rinktis sistemą reiktų galvojant ko jūs norite iš balkono: ar turėti uždarą patalpėlę, kuri prastai ventiliuojasi vasarą ir būna karšta, o žiemą drėgna. Siūlau plastikines balkono stiklinimo sistemas. Tačiau jei norite erdvaus balkono vasarą, kad neužimtų daug laisvos erdvės ir puikiai ventiliuotųsi, patarčiau balkone montuoti stumdomą aliuminio konstrukciją.
UAB "SISTEMAX, Ekspertai.lt