Smūginio garso izoliacija

Klausimas:
Gyvename II a name. Po III aukšto kaimynų remonto neįmanoma gyventi dėl girdimo triukšmo jiems vaikštant, bėgiojant vaikui. Mums pasiskundus, kaimynai teigia, kad visą perdangos remontą atlikę super gerai. Citata: ,,Ant esančios namo perdangos prisukome 10cm aukščio tašelius (lages) ir išpurškėme termoizoliacine puta, po to uždėjome 2cm OSB medžio drožlių plokštę ir suklojome 1cm storio ąžuolo parketą, t.y. viso pastorinome perdangą per 13cm, kas neabejotinai ne tik sustiprina perdangos konstrukciją, bet ir padidina ne tik šiluminę, bet ir garsinę įzoliaciją. Visi šiltinimo darbai atlikti naudojant pažangiausias technologijas". Manome, kad nėra smūginio garso izoliacijos. Ar atliktas perdangos remontas atitinka smūginės garso izoliacijos reikalavimus ir kokie būdai šiai izoliacijai pagerinti, nes kito triukšmo nei mes nei jie negirdi?
Komentarai:
Sprendžiant iš atliktų darbų aprašymo, tai smūginio garso izoliacija turėjo pagerėti jei nebuvo ardymo, o tik ant esančios konstrukcijos įrengti papildomi sluoksniai (tašai, OSB pl., parketas). Tačiau jei girdite pablogėjimą, tai tikėtina, kad kažkokie remonto darbai sustiprino smūgio garso perdavimą iš III a. į II a. Smūginiam garsui keliauti yra du keliai, tai arba per medinę siją (tašą) į perdangos plokštę arba per grindų dangą (ar tašą) į sieną ir jau siena keliauja žemyn.

Jei pirmas variantas, tai kad nutraukti smūginio garso kelią reikėtų po tašais įrengti tarpinę ar tvirtinimo ankerius įrengti su tarpinėmis. Tarpinės sumažintų perduodamą smūginį garsą į perdangą.

Jei antras variantas, tai prie visų sienų palikti tarpelį, kad grindų danga nesiliestų ir neperduotų smūginio garso į ją.

Visais atvejais pagerintų smūginio garso izoliaciją kilimai pakloti III a. Koks yra dominančios perdangos smūginio garso izoliavimo rodiklis galėtumėm pasakyti tik atlikus matavimus ir skaičiavimus. Turint rezultatus galima palyginti ar atitinka reikalavimus. Keliami reikalavimai priklauso nuo pastato statybos ar rekonstrukcijos metų.
Teoriškai toks grindų patobulinimas labai nežymiai pagerino smūginio garso izoliaciją, bet jei prieš tai pas kaimynus buvo kiliminė danga, danga su paklotu ar pan., o dabar įrengtos medinės grindys, tai jums turėjo pablogėti akustinis komfortas.
Nežinant visos priešistorės sunku komentuoti, jei kaimynai rekonstravo arba kapitališkai remontavo butą, tuomet turėjo susiderinti projektą - tuomet garso klasė nustatoma C arba E (priklausomai nuo aplinkybių). Tokia perdanga niekaip negali atitikti C ir net E klasių reikalavimų smūginio garso izoliacijai.
Pagerinti smūginio garso izoliaciją yra keli būdai (priklausomai iki kokios klasės siekiama pagerinti):
Naudoti vibro izoliacines tarpines lagėms;
Naudoti paklotą po parketu;
Kiliminė danga ant parketo.

Bandymas gerinti smūginio garso izoliaciją "iš apačios" (iš jūsų buto) yra labai neefektyvus, todėl rekomenduotume bandytis tartis su kaimynais ir koreguoti jų grindis.
Viktoras Mekas, UAB "Akustika plius"
 
Sritis:
Sritis: