Ar yra kokia galimybė prislopinti hidroforo skleidžiamą garsą

Klausimas:
Turime namuose įsirengę hidroforą. Ar yra kokia galimybė prislopinti jo skleidžiamą garsą? Hidroforas yra po spintele skrynios tipo.
Komentarai:
Hidroforas sukuria ore sklindantį ir smūginį (struktūrinį) triukšmą. Todėl rekomenduotume ne vieną sprendinį, bet jų visumą:

1. Įrenginį pastatyti ant anti-vibracinės pagalvės - grindinė vata arba porėta guma ir masė ant viršaus (betoninė plokštė, keli sluoksniai cetrio ar pan.). Įrenginį būtina pritvirtinti prie viršutinės plokštės, bet niekur kitur.
2. Vandens paėmimas ir nuvedimas pajungiamas per lanksčius intarpus.
3. Iš viršaus uždengiamas gaubtas (kaip apversta dėžė), kurio sienelės ir lubos daromos iš tankios plokštės (GKP, cetris). Gaubtas statomas ant pagalvės arba (jei niekur standžiai nesiliečia su įrenginiu ar jo dalimis, nesiliečia prie pagalvės) ant grindų per gumines tarpines.
4. Gaubto vidų, bent dalinai, galima apklijuoti mineraline vata.

Čia programa muksimam, žinoma galite pabandyti tiesiog privirinti įrenginį prie grindų per gumines tarpines ir į spintelę sudėti mineralinės vatos plokštes.
1-2 punktai sumažins struktūrinio garso sklidimą per konstrukcijas (vamzdžius, grindis, sienas ir t.t.) visame name. 3-4 punktai sumažins oru sklindantį garsą, todėl sumažės triukšmas patalpoje kur yra pats įrenginys.
Viktoras Mekas, UAB "Akustika plius"
Norint prislopinti hidroforo skleidžiamą garsą, reikėtų išklijuoti spintelės vidų porolonu.
 
Sritis:
Sritis: