Bute girdisi liftas, ypač kai pradeda/sustoja judėti

Klausimas:
Bute girdisi liftas, ypač kai pradeda/sustoja judėti (panašu į smūginį garsą). Gyvename 9 aukšte, virš mūsų yra papildomos patalpos komunikacijoms (10 aukštas). Buto kampas siejasi su lifto varikline. Tarp buto sienos ir šachtos yra 1m tarpas. Panašu, kad garsas sėkmingai keliauja 10 aukštu virš mūsų, kadangi ten nėra geros garso izoliacijos. Ar įmanoma sumažinti lifto garsą iš variklinės? Koks efektyviausias būdas? Ar būtų efektyvu izoliuoti sieną variklinėje, kuri siejasi su mūsų butu? Ar nebus, kad garsas vis tiek sėkmingai sklis per kampą (variklinės grindys - buto lubos)?
Komentarai:
Gali būti, kad lifto keliamas triukšmas keliauja per standžias jungtis (varžtus, ankerius) į namo nešančias konstrukcijas (sienas ar perdangos plokštę) ir tuomet jau pasiekia jūsų butą. Oru sklindantį garsą pavyktų sumažinti įrengiant papildomą sienos garso izoliaciją, bet smūginiam garsui papildoma izoliacija gali visai nepadėti. Nors visai gali būti, kad garsas sklinda oru, tik tai, kad jis staigus (startuojant ar stojant) ir gali atrodyti kaip smūginis garsas, tuomet sienos papildomas izoliavimas visai efektyviai suveiktų.
Visgi čia reikėtų liftininkų, namo administratoriaus ir jūsų bendro indėlio nustatant triukšmo sklidimo kelią ir sprendžiant izoliavimo būdus.
 
Sritis:
Sritis: