Bute labai girdisi bildėjimai

Klausimas:
Mūsų 2 kambarių bute (plotas 46 kv.m) labai girdisi bildėjimai, žingsniai iš viršaus, netgi sofos girgždėjimas, triukšmas iš laiptinės. Ar įmanoma būtų izoliuotis nuo šio triukšmo, kad mes negirdėtume mūsų kaimynų triukšmo, o kaimynai negirdėtų mūsų triukšmo?
Komentarai:
Smūginio garso izoliavimui svarbu, kad viršutinis perdangos sluoksnis (dažniausiai tai išlyginamasis betono sluoksnis + grindų danga) nesiliestų prie nešančių konstrukcijų. Senos statybos butuose, tai dažniausiai ant kiaurymėtos perdangos plokštės tiesiog liedavo išlyginamąjį betono sluoksnį ir jį neatskirdavo nuo pačios perdangos ir sienų. Dabar tai tipinė perdangos detalė yra perdangos plokštė, smėlis ~50-60 mm, vata 20 mm, išlyginamasis betono sl. 50-60 mm, grindų danga. Smėlis ir vata ženkliai pagerina smūginio garso izoliaciją ir be šių sluoksnių netenkintų minimalių keliamų reikalavimų (smūgio garso izoliavimui gali būti naudojamos ir kitų medžiagų sluoksniai, pvz: polistireno plokštės ar granulės). Tai priklauso nuo to kaip įrengtos virš jūsų esančių kaimynų grindys ir priklauso kaip pagerinti garso izoliaciją. Jei visi sluoksniai yra, tai dažniausiai bėda ta, kad liečiasi išlyginamasis betono sl. prie sienų. Tuomet reikia atpjauti išlyginamojo sluoksnio betoną prie sienų.
Dėl triukšmo iš laiptinės, tai jei girdite kalbėjimą ir pan., tai reikia pagerinti oru sklindančio garso izoliaciją ar sumažinti garso lygi laiptinėje. Iš laiptinės silpniausiai garsą laiko durys, tai pagerinus sienos garso izoliaciją galite ir negauti norimo efekto. O sumažinti garso lygi laiptinėje galima įrengus akustines lubas, kurios sugeria garsą ir sumažinai aidėjimo trukmę laiptinėje. Taip bus tyliau laiptinėje ir mažiau girdėsite triukšmo namuose.
 
Sritis:
Sritis: