Buto garso izoliacija nesumažinant ploto

Klausimas:
Mano butas yra sename blokiniame daugiabutyje su labai prasta garso izoliacija. Girdisi kaip kaimynai kalba, kaip žiūri televizorių. Be to, nors butas pirmame aukšte, žiemos metu naktį girdisi ūžesys iš šiluminio mazgo, labai silpnas, bet įkyrus. Ar galėtumėt ką nors pasiūlyti, kas nesumažintų ploto?
Komentarai:
Deja garso izoliacijos ypatumai, skirtingai nuo akustikos, neleidžia tikėtis gerų rezultatų neprarandant patalpos ploto/tūrio. Visi rinkoje plačiai reklamuojami produktai, kurių storis labai mažas, akustiniai tapetai, akustiniai dažai, plėvelės yra kur kas labiau akustikos sprendimo būdai, nei garso izoliacijos arba tai būna geros medžiagos kaip tam tikrų konstrukcijų komponentai. Bent kiek reikšmingas garso izoliacijos pagerėjimas gali būti pasiektas prie 30 mm storio ir daugiau. Bet tai galioja tais atvejais kai reikia gerinti visos pertvaros garso izoliacines savybes. Kai atitvaros yra pažeidimų, įtrūkių, bendrų šachtų ar kanalų, blogai išpildytos jungtys tarp konstrukcijų, tuomet izoliacija galima gerinti ir lokaliai: perkeliant elektros jungiklius/lizdus į kitas vietas ir užtaisant kiaurymes, izoliuojant komunikacijų šachtas, hermetizuojant sujungimus ir pan.
Jūsų atveju reiktų išsiaiškinti ar yra nepakankama visos pertvaros varža ar nesandarumai. Pirmu atveju tektų paaukoti patalpos tūrio/ploto, antru atveju reiktų užtaisyti nesandarumus.
Dėl šilumos mazgo situacija keblesnė, nes jūs girdite ne pačius įrenginius, bet struktūrinį triukšmą (kurį sukelia įrenginių vibracija ir jį perduoda į konstrukcijas). Todėl net ir tinkamų grindų mazgo įrengimas nebūtinai pilnai išspręstų problemą. Tokiais atvejais visada patartina pradėti nuo triukšmo/vibracijų šaltinio izoliacijos. Šilumos trasos, siurbliukai ir kt. turėtų būti sumontuoti per antivibracines tarpines, kad kuo mažiau vibracijų perduotų į konstrukcijas.
Viktoras Mekas, UAB "Akustika plius"
Garso izoliaciją tarp butų galima gerinti apdengiant problematinę sieną specialios konstrukcijos mineralinės vatos ir gipso kartono danga. Tai bet kokiu atveju sumažins buto plotą. Įsitikinkite, ar prastos garso izoliacijos priežastis nėra įrengtos rozetės tarpbutinėje sienoje.

Šiluminiame mazge esantis įrenginys greičiausiai sumontuotas nesilaikant antivibracinių tvirtinimo sprendimų. Todėl triukšmas gali sklisti pastato konstrukcijomis. Reiktų tesingai permontuoti įrenginį. Jei reikia, papildomai stiprinti perdangos garso izoliaciją, įrengiant g/k lubas šiluminiame mazge.
akustikos specialistas Dr. Rimtautas Piskarskas, UAB Akukon Lietuva
 
Sritis:
Sritis: