Garso izoliacija bute, kuriame nuolat vyksta šurmulys

Klausimas:
Reikalinga garso izoliacija bute, kuriame nuolat vyksta šurmulys - tad izoliuoti reikia ne butą nuo kaimynų garsų, o šio buto garsus, kad jie netrukdytų kaimynams (butas pirmame aukšte, kaimynai viršuje ir viename iš buto kampų). Lubos gan žemos ~2.6m, sienos atviro plytų mūro, kuris mums vertybė, tad nesinorėtų jų uždenginėti arba uždenginėti tik minimalų fragmentą, ką galėtumėte patarti šiuo atveju?
Komentarai:
Garso izoliacija, skirtingai nei akustika, efektyvi tik tada, kai įrengiama visu aktualiu plotu (neskaitant atvejų kai izoliuojami pažeidimai - tarpai, angos, ortakiai ir t.t.). Kitaip tariant, reikia nustatyti (geriausiai natūriniais standartizuotais matavimais) kokia yra faktinė varža tarp jūsų patalpų ir kaimynų. Tuomet žinant jūsų triukšmingumą (triukšmo lygį jūsų patalpoje), galima galvoti apie priemones:

1. Lokalių zonų užtaisymas, kai bendra sienos/perdangos konstrukcija yra tinkama - ortakių izoliavimas, pažeidimų hermetizavimas, inžinerinių tinklų iškėlimas, šachtų užpildymas balastu ir kt.

2. Visos pertvaros (siena / perdanga) pildomas izoliavimas - GK konstrukcijų papildoma senutė; sienos apmūrijimas su oro tarpu; papildomas tinkavimas; plokščių tiesioginis klijavimas, pakabinamų garso izoliacinių lubų įrengimas ir kt.

Bet kokiu atveju, pirmiausia reikia įvertinti esamą situaciją ir tik tada imtis priemonių. Jei garso izoliacinių konstrukcijų įsirengti nėra galimybių, tuomet galima bandyti kiek sumažinti triukšmo lygį jūsų patalpose panaudojant akustines medžiagas (kurios padeda sugerti garso energiją patalpoje, bet tiesiogiai garso izoliacijos neįtakoja). Jei jūsų patalpose bus mažiau aidu, tuomet sumažės triukšmas ir žmonės bendraus kiek tyliau, nes nebandys perrėkti vienas kito. Akustinės priemonės gali būti montuojamos ir segmentiškai, svarbu kada jos būtų orientuojamos efektyviose zonose (atsižvelgiant į garso šaltinio poziciją, triukšmui jautrias zonas ir kt.).

Nepaliesta tema yra struktūrinis triukšmas - jūsų žingsniai, garsiai užtrenkiamos durys, įrenginiais skleidžiantys vibracijas (kavos malimo aparatas, smulkintuvas ir pan.). Šie garsai labai gerai sklinda visame pastate ir atskirų sienų izoliacija nedaro esminės įtakos. Šiuos triukšmus reikia izoliuoti ten kur jie susidaro - durų pritraukėjai, kurie neleidžia trenkti durimis, anti-vibracinės pagalvės ar kojelės smulkintuvui, specialūs kilimėliai žmonių judėjimo zonose ir kt.
Viktoras Mekas, UAB "Akustika plius"
Greičiausiai problema ne tik per plonoje perdangoje, bet ir nedidelio tankio plytų sienose, kurios puikiai perduoda triukšmą į pastato konstrukcijas. Norint pagerinti garso izoliaciją, turite įrengti sandarias kelių dvigubo gipso kartono pakabinamas lubas, neturinčias kieto kontakto su perdanga. Jei plytų siena yra plona ir iš lengvų plytų, tą patį reiktų padaryti ir su sienomis. Masė, sandarumas ir fizinis sluoksnių atjungimas Jus išgelbės.
akustikos specialistas Dr. Rimtautas Piskarskas, UAB Akukon Lietuva
 
Sritis:
Sritis: