Garso izoliacija luboms bute

Klausimas:
Turime problemą dėl smūginių ir įprastų garsų, sklindančių iš kaimynų buto viršuje. Pas kaimynus virtuvė sujungta su svetaine ir visos grindys išklotos plytelėmis. Kai traukia kėdes garsas tiesiog nepakeliamas - eina per visas lubas ir sienas, kitur sudėtas laminatas, bet taip pat labai girdisi vaikščiojimas ir vaiko keliamas triukšmas. Taip pat gerai girdisi kai kalba, klauso muziką ir pan. Ar įmanoma išspręsti problemą apklijavus visas lubas ir sienas techniniu kamščiu? Kokio storio pakaktų? Kaip rengiamos muzikos studijos, kai jokie garsai nepatenka į vidų? Kaimynai dabar neturi galimybės daryti grindų remontą.
Komentarai:
Jei girdite balsus ir suprantate ką šneką, tuomet labai tikėtina, jog pas jus yra konstrukcijų pažeidimai ar angos, per kurias sklinda triukšmas. Nes žmonių vaikščiojimas, spintelių dunksėjimas ir panašūs smūginiai garsiai keliauja per viskas konstrukcijas, o žmogaus kalba (suprantama) keliauja labiau oru (aukšti dažniai).
Prieš izoliuojant lubas, jums reiktų nusistatyti kur yra didžiausias pralaidumas, gal ortakis, bendros inžinerinės šachtos ar pan.
Lubų klijavimas techniniu kamščių neduos beveik jokios apčiuopiamos naudos, ši medžiaga skirta labiau smūginio garso izoliacijai pagerinti iš viršaus arba vidaus akustikai.
Muzikos studijos izoliuojamos dėže dėžėje principu, kai esamos patalpos konstrukcijos izoliuojamos sunkiomis medžiagomis su elastingu vidiniu sluoksniu. Jus suklaidino tokių studijų vidinė apdaila arba architektūrinė akustika, kuri dažniausiai būna iš lengvų, minkštų medžiagų, kurių paskirtis sugerti garsą patalpos viduje, bet izoliacijai tarp patalpų jos įtakos beveik nedaro.
Viktoras Mekas, UAB "Akustika plius"
 
Sritis:
Sritis: