Garso izoliacijos bute pagerinimas

Klausimas:
Noriu paklausti kokias medžiagas geriausiai naudoti norint pagerinti garso izoliaciją bute? Kadangi darysime apdailą naujame bute, norime sumontuoti papildomą garso izoliaciją sienose. Žinoma, būtų gerai, kad kuo mažiau sumažėtų kambario plotas.
Komentarai:
Vienareikšmiškai sunku atsakyti į tokį klausimą. Viskas priklauso nuo to, kokios bėdos jus kamuoja dabar. Jei girdite kaimynų balsus iš gretimų butų - reikia izoliuoti bendras pertvaras ir sujungimus, jei girdite kaimynų žingsnius, numestus daiktus ir pan. reiktų izoliuoti perdangą (šiuo atveju labai gero rezultato negausite, kur kas efektyviau būtų "padėti" kaimynui susitvarkyti grindis).
Bendruoju atveju garsą izoliuojančios medžiagos turėtų būti kuo sunkesnės, jungiamos prie pastato konstrukcijų per anti vibracines konstrukcijas, įrengtos ištisai ("hermetiškai"). Visuomet reiktų izoliuoti triukšmą jo atsiradimo vietose.

Kaip vieną patogiausių ir efektyviausių medžiagų galima įvardinti gipso kartonines plokštes. Bet, jei jūs priklijuosite GKP prie mūrinės (silikato) ar monolitinės sienos, pagerėjimo beveik nebus (dėl didelės sienos masės ir santykinai mažo masės pokyčio sumontavus GKP). Dažniausiai senesnės statybos butuose silpniausios vietos būna sienų ir kitų konstrukcijų sujungimai, inžinerinių sistemų kanalai, gyventojų padaryti pažeidimai, standžios-kietos konstrukcijos.

Svarbiausia prisiminti, jog akustinės medžiagos nėra garso izoliacija (jos yra tik pagalbininkės), todėl "akustiniai tapetai", "akustiniai dažai", "akustinis gipsas" (dažnai vadinamas perforuotas GKP) jums pagelbės nežymiai.
Viktoras Mekas, UAB "Akustika plius"
Papildomai izoliuoti garsą galima įvairiomis medžiagomis: vatos ir gipso kartono pl. sistema, mūru, kompozitinėmis plokštėmis. Viskas priklauso kiek turite vietos arba kokio rezultato tikitės. Kuo storesnė ir kuo didesnio tankio papildoma konstrukcija, tuo garso izoliavimo rezultatas geresnis.
Visa kita yra individualu. Kadangi galbūt jūsų esama konstrukcija (tarpbutinė siena) turi labai aukštą garso izoliavimo rodiklį ir papildomas sluoksnis neduos apčiuopiamų rezultatų. Gal garsas praeina aplinkinėmis konstrukcijomis (per perdangą, fasadą ir pan.), tai tuomet sienos papildomas izoliavimas vėlgi neatneš laukiamo rezultato.
Rekomenduotina išmatuoti esamos konstrukcijos garso izoliavimo rodiklį, matavimo metu nustatyti problematiškas vietas ir tuomet spręsti ar jis tenkina jūsų poreikius, ar kur ir kaip jį gerinti.
Kad sienos gerai izoliuotų garsą jos turi būti arba kuo masyvesnės, t.y. kuo didesnė mūro ploto masė, arba daugiasluoksnės karkasinės, kurios montuojamos iš kuo platesnio karkaso ir apkalai naudojamos kuo masyvesnės plokštės, pvz. 2 sluoksniai Knauf Blue arba Knauf Silentboard (iš abiejų pertvaros pusių).
Jei sienos jau yra ir norima padidinti jų izoliaciją, tai reikia montuoti papildomą konstrukciją, pvz. Knauf W626. Tai yra montuojamas pertvarinių profilių karkasas, kuris minimaliai atitraukiamas nuo esamos sienos, karkasas užpildomas mineraline vata ir tvirtinami du sluoksniai masyvių gipso plokščių, pvz. Knauf Blue. Tokia konstrukcija užima apie 10-11 m plotį. Minimaliausias ir tuo pačiu mažiau efektyvus variantas, montuojant 50 mm karkasą, tada konstrukcijos plotis sieks apie 80 mm.
Kastytis Vaseris, Knauf, UAB
 
Sritis:
Sritis: