Garso izoliavimas bute

Klausimas:
Virš galvos gyvena kaimynai auginantys hiperaktyvų vaiką ir itin judrų šunį. Jų vaikas nelanko darželio, todėl visą dieną yra girdėti nesibaigiantys įvairūs garsai, kurie per gelžbetonines plokštes persiduoda į mūsų butą. Galų gale patys auginame vienų metų mažylį, kuris dėl nepakeliamo triukšmo neišmiega, nes dažnai nuo garsių bildesių prabunda. Bandėm kaimynų prašyt, kad įrengt jų bute ant grindų specialią dangą, kad mums nesigirdėtų, bet jie teigia, kad nieko savo bute neleis daryti ir kad jau ir taip yra beveik 5cm polistireno sluoksnį uždėję po savo laminatu. Kyla klausimas, kodėl jei jie uždėję polistirolį, vis tiek girdisi košmariški garsai? Kokias medžiagas reikėtų naudoti pas save lubose ir ar reiktų papildomai izoliuoti ir visas keturias sienas?
Komentarai:
Jei girdite smūginį garsą, tai yra vaikščiojimus, baldų stumdymą, tai efektyviausiai būtų kaimyno bute atlikti taisymus. Jei visgi galite tik savo bute, tai be perdangos izoliavimo reikėtų ir izoliuoti sienas. Principas toks, kad smūgio garsas iš grindų dangos/išlyginamojo betono sluoksnio perduodamas į nešančias konstrukcijas (jei nėra tinkamai įrengtas betono sl. ir sienos atskyrimas ar neįrengti reikalingi smūgio garsui sugerti sluoksniai pvz. smėlis/keramzitas/polistirenas ir vata).
Jei girdite oru sklindantį garsą, tai kalbėjimas, televizoriaus garsai ir pan., tuomet užtektų papildomai izoliuoti perdangą.
Galima atlikti perdangos garso izoliavimo matavimus, tačiau ribines vertės yra taikomos naujos statybos namams arba jei buvo atliktas paskirties keitimas.
 
Sritis:
Sritis: