Garso izoliavimo būdai

Klausimas:
Norime nuo kaimyno muzikos plytiniame name izoliuoti šoninę sieną. Gyvenu kaip šokių salėje. Kuo izoliuoti garsą? Kokie yra būdai?
Komentarai:
Garso sklidimo yra daug kelių ir tipų: ore sklindantis garsas, kuris keliauja oru o sutikęs kliūtį (sieną) į ją perduoda energiją (vibracijas), kuri toliau keliauja per konstrukcijas (struktūrinis triukšmas), vėliau nuo konstrukcijų vibracijų garsas persiduoda į kitos patalpos orą. Iš pateiktos informacijos labai sunku ką nors rekomenduoti, bet bendruoju atveju, siūlyčiau tokius garso izoliavimo būdus:

tiesioginio kelio izoliacija - jums reikia pagerinti atitvaros ore sklindančio garso izoliaciją, tą galima padaryti įvairiais būdais, vienas iš jų - sumontuojant karkasą gipso kartonui, kurį reikia sumontuoti be tiesioginio sąlyčio su atitvara, tarpas užpildomas vata (neperspaudžiant) ir sumontuojamos gipso kartono plokštės.
apylankinio kelio izoliacija - garsas gali sklisti kitais keliais, nebūtinai tiesiogiai per atitvarą, pavyzdžiui per konstrukcijų sujungimus (siena-lubos ar kt.), pažeidimus atitvaroje (ortakiai, elektros lizdai, kanalai), perdangų kiaurymes, blokelių kiaurymes ir t.t. Šiuos nuostolius sumažintų papildomas sienos aptaisymas, bet ne visus. Todėl būtina nusistatyti per kur yra didžiausia pralaida ir paspręsti ir lokalių vietų izoliacijos gerinimą.
struktūrinio garso izoliacija - muzikos žemo dažnio garsai, vaikščiojimas, durų trankymas ir panašūs garsai išduoda, jog didžiausia bėda yra su struktūrinio triukšmo izoliacija. Efektyviausia ją gerinti ten kur susidaro triukšmas - statyti kolonėles ant vibro izoliatorių, įrengti plūdriąsias grindis ir kt. Deja, dažniausia šie sprendiniai turi būti taikomi kaimynų patalpose, o to pasiekti retai kada galima. Dalinai gerintų situaciją pertvarinės sienos ir lubų įrengimas su vibro izoliaciniais tvirtinimais.
Viktoras Mekas, UAB "Akustika plius"
 
Sritis:
Sritis: