Girdisi viršuje gyvenančių kaimynų žingsniai

Klausimas:
Gyvenu senos statybos blokinio daugiabučio pirmame aukšte. Nuolat girdžiu viršuje gyvenančių kaimynų žingsnius ir bildėjimą. Kaip būtų galima išspręsti šią problemą?
Komentarai:
Deja efektyviausias tokios sprendimo būdas yra kaimyno grindų izoliacija, kas labai retai įmanoma realybėje. Todėl galime jums pasiūlyti tik dalinius sprendinius, kurie kiek pagerintų situaciją, bet jos pilnai neišspręstų.

Pakabinamos garso izoliacinės lubos (gipsokartono konstrukcijos), kurios tvirtinamos per specialias antivibracines pakabas (idealiu atveju spyruoklinės, neidealiu - tarpinės), sąlytis prie sienų tik per elastingas tarpines arba (jei patalpa nėra didelė ir sienos masyvių konstrukcijų) lubų montavimas tvirtinant tik prie sienų (medinės lagės tvirtinamos prie sienų, GK tvirtinamas prie lagių), sąlyčio su lubomis negali būti.

Ne toks veiksmingas sprendimas sumontuoti gerai garsą sugeriančias (akustines) lubas, kurios kiek sumažins triukšmų skardumą, sumažins bendrą triukšmo lygį patalpoje (lubų tvirtinimas prie konstrukcijų tik per elastingas tarpines). Tokiu atveju būtų idealu, jei pas jus dar atsirastų pastovus "nuosavas" triukšmo šaltinis, kuris maskuotų kaimynų garsus, kaip pavyzdys fontanėlis, oro drėkintuvas, medžių ošimo ar jūros garso imitatorius.
Viktoras Mekas, UAB "Akustika plius"
 
Sritis:
Sritis: