Grindų garso izoliacija daugiabutyje

Klausimas:
Norėčiau sužinoti kaip pasidaryti grindų garso izoliaciją daugiabutyje.
Komentarai:
Grindų izoliaciją virš tarpaukštinės perdangos galima įrengti keletu būdų. Vienas populiariausių yra naudojant smūginį garsą izoliuojančias plokštes STEPROCK ND. Apsilankius mūsų puslapyje galite rasti grindų izoliavimo būdą "Grindų virš tarpaukštinio perdenginio šiltinimas"
Įrengimo variantas turėtų atrodyti taip:
1. Gelžbetoninė perdenginio plokštė
2. STEPROCK ND akmens vatos plokštės
3. Hidroizoliacija - polietileno plėvelė
4. Išlyginamasis armuoto betono sluoksnis
5. "Plaukiojančios grindys"
Rokas, ROCKWOOL, UAB
Jeigu grindyse yra oro tarpas, jį galima užpildyti Ekovata. Ekovata turi A garso sugerties klasę.
Pirmiausia reiktų žinoti grindų garso izoliacijos poreikio priežastį.
Jei norite pagerinti smūginio garso izoliaciją, kad apačioje gyvenantys kaimynai negirdėtų jūsų žingsnių, tuomet reiktų įsirengti pludriasias grindis.
Jei jus erzina iš apačios sklindantis kaimynų triukšmas, tuomet reiktų nagrinėti pastato perdangų ir sienų konstrukcijas, įsitikinti, ar garsas sklinda tik per grindis, ar ir per visas pastato konstrukcijas. O gal garsas patenka per ventiliacijos šachtas?
Gali būti, kad pagrindinė prastos garso izoliacijos priežastis tarp butų yra per lengva perdanga. Tuomet reiktų ją sunkinti. Čia vėlgi gali pagelbėti masyvios plūdriosios grindys: pvz. 60 mm storio armuoto smėlbetonio ant 30 mm mineralinės vatos sluoksnio. Svarbu, kad plūdriosios grindys nesiliestų prie sienų.
Pludriųjų grindų konstrukcija gali būti labai masyvi, todėl reikia įvertinti, ar pastato perdangos atlaikys tokio dydžio papildomą masę.
akustikos specialistas Dr. Rimtautas Piskarskas, UAB Akukon Lietuva
 
Sritis:
Sritis: