Kaip izoliuoti grindis, kad sugertų garsą

Klausimas:
Ar galėtumėt parekomenduoti kaip išspręsti problemą dėl garso, sklindančio iš apačios, iš rūsio. Gyvename 1-ame aukšte, po šilumos punktu. Po namo renovacijos, dėl šilumos punkto pakeitimo, renovavimo, sklinda nuolatinis erzinantis garsas. Kadangi decibelai neviršija normos, nei butų ūkio valdyba, nei rangovas nieko nesiima. Ką man, kaip gyventojui, galima būtų padaryti? Kaip izoliuoti grindis, kad nors kiek sugertų garsą?
Komentarai:
Jei triukšmo lygis neviršija leistinų ribų, labiausiai tikėtinas garso sklidimas per konstrukcijas. Triukšmas susidaro vibruojant inžineriniams įrenginiams, todėl reiktų pradėti nuo jų izoliacijos - t.y. perduodamos energijos į pastato struktūra sumažinimo. Įrenginiai ir sistemos komponentai tvirtinami prie konstrukcijų per vibro izoliacines medžiagas. Triukšmas iš rūsio sklinda per visas konstrukcijas - sienas, grindis, lubas. Įsriegiant plūdriąsias grindis pas save bute dar labiau sumažintumėte nepageidaujamą efektą dar ir dėl to, jog vibracijos persiduoda tiesiogiai į kūną.
Grindis reiktų padengti virbo izoliacinėmis medžiagomis (mineralinė vata, specialios sudėties gumos lakštai, kiti paklotai gerinantys smūginio (struktūrinio) garso izoliaciją) ir uždengti ištisine didesnės masės danga (idealu betonas, sausų grindų sistemos ar pan.). Viršutinis grindų sluoksnis negali standžiai liestis prie sienų ar kitų pastato konstrukcijų.
Viktoras Mekas, UAB "Akustika plius"
 
Sritis:
Sritis: