Kodėl taip sklinda stipriai smūginis garsas

Klausimas:
Girdisi viršutinių kaimynų kiekvienas žingsnis, garsas stiprus, smūginis. Namas baigtas statyti 2016 m. gruodį, namo perdanga susideda iš bloko, smėlis, vatos 3mm ir išlyginamasis sluoksnis 5 cm. Mūsų lubos dvigubas karkasas KNAUF ir du sluoksniai gipso kartono KNAUF (baltas), dėjome miegamuose kambariuose ir vatos sluoksnį 10 cm. Kaimynų grindys sudėtos koridoriuje iš plytelių, o kambariuose parketlentė priklijuota tiesiai prie betoninių grindų. Sakykite, kodėl taip sklinda stipriai smūginis garsas. Kokios būtų Jūsų rekomendacijos, kaip tą garsą sumažinti?
Komentarai:
Grindų konstruktyvas yra geras ir laiko patikrintas, dėl jo abejonių neturėtų kilti. Bet konstruktyvo realizavimas turėjo būti netinkamas - galimai buvo netinkamai atskirtas 5 cm betono sluoksnis nuo kitų pastato konstrukcijų. Betonas galėjo nutekėti iki perdangos dėl izoliacijos pažeidimų, pažeistos arba panaudotos netinkamos perimetro kompensacinės juostos, kitų elementų kurie sudarė standžią jungtį. Tokių defektų pašalinimas esamoje situacijoje yra labai komplikuotas, nes reiktų ardyti viršutinį betono sluoksnį. Dabartinėje situacijoje reiktų patikrinti ar esamos grindys nesijungia standžiai su sienomis, turi būti ~10 mm tarpas su minkštu užpildu visu perimetru.
Galimybė pagerinti situaciją iš viršaus - naudoti "minkštas" grindų dangas arba pasluoksnius.
Lubų pakabinimas iš apačios turėjo duoti pagerėjimą, bet pilnai problemos nesprendžia dėl triukšmo perdavimą per kitas standžias konstrukcijas sienas, grindis.
Egzistuoja tikimybė, nors ir nedidelė, jog dėl netinkamai sumontuotų pakabinamų lubų, triukšmas yra pastiprinamas, persidavus energijai nuo perdangų į santykinai lengvas pakabinamas lubas. Bet kokiu atveju, jei smūginis garsas tikrai gerai girdimas, vienareikšmiškai kaltos netinkamai įrengtos "plaukiojančios" grindys virš jūsų.
Viktoras Mekas, UAB "Akustika plius"
Smūginis garsas dažniausiai keliauja per nešančias konstrukcijas. Svarbiausiai, kad užkirsti kelią jam keliauti, yra išlyginamąjį sluoksnį kokybiškai (2 cm vata) atskirti nuo sienų.
Bet taip pat žmonių įvairi klausa ir jautrumas triukšmui. Esant labai tyliai aplinkai (nėra triukšmingų gatvių) galima aiškiai girdėti ir nežymius garsus, kurie gali erzinti. Smūgio garso izoliacijai pagerinti yra svarbiausiai atskirti išlyginamąjį sluoksnį nuo sienos, jei to nėra atlikta.
Naudotos medžiagos neskirtos garso izoliacijai, pas kaimynus paviršiai kurie gali sukelti didelį garsą. Yra speciali vata ir gipso kartonas iki 3 kartų geriau izoliuojantys garsą.
 
Sritis:
Sritis: