Papildoma garso izoliacija bute

Klausimas:
Mano butas yra 4 aukšte iš 9 aukštų, 1 siena lubos ir grindys turi salytį su kaimynais. Noriu padaryti garso izoliaciją, kad galėčiau groti ir negirdėčiau kaimynų. Buto plotas 35kv.m, elektros instaliaciją darysiu naują, tad visas ertmes užtaisysiu. Klausimas būtų toks, kokią medžiagą naudoti ir kiek tai preliminariai gali kainuoti garso izoliacija? Medžiagos ir darbas, į kokius kaštus turėčiau orientuotis ir nuo ko pradėti įgyvendinti tylos planą?
Komentarai:
Per dideli neapibrėžti terminai "groti" ar "negirdėti". Jei planuojate "groti" su elektro akustine sistema arba garsiu gyvu instrumentu tuomet garso izoliacinėmis konstrukcijomis turėtų būti padengtas visos atitvarinės konstrukcijos (lubos, sienos, grindys) ne mažesniu kaip 8 cm storio "sumuštiniu", sprendžiant ne tik ore sklindančio garso, bet ir smūginio garso izoliacijos problemas.
Prieš tai įsivertinus galimos investicijos ir naudos santykį, pradėti reiktų nuo projekto ar bent jau analizės. Nes GERA izoliacija sunkiai pasiekiam tiek kainos, tiek sprendinių ir jų išpildymo atžvilgiu.
Viktoras Mekas, UAB "Akustika plius"
Papildomai buto garso izoliacijai paprasčiausiai naudoti vatą ir gipsą, tačiau tai sulaiko triukšmą vidutiniuose ir aukštuose dažniuose. Jei reikia garso izoliacijos žemuose dažniuose, tai reikia naudoti didelio tankio konstrukcijas (silikatinės plytos, gelžbetonis ir pan.).

Darbų kainą gali pasakyti statybos/apdailos darbų įmonės.

Daugiabučiuose rekomenduojama groti elektriniais instrumentais. Garsas bus girdimas tik jūsų ausinėse ir nereikės papildomai izoliuoti sienų, perdangų.
 
Sritis:
Sritis: