Sienos konstrukcija tarp butų su garso izoliacija

Klausimas:
Projektuojamas daugiabutis. Kokia sienos konstrukcija geriausia tarp atskirų butų, kad būtų išlaikomi garso izoliacijos reikalavimai?
Komentarai:
Vienareikšmiško atsakymo nėra. Tarpbutinės pertvaros garso izoliacija priklauso ne tik nuo pačios pertvaros konstrukcijos, bet ir nuo perdangų bei šoninių sienų konstrukcijų.
Akukon Lietuva projektuoja ir modeliuoja įvairias konstrukcijas skirtingiems garso izoliaciniams poreikiams. Gali suprojektuoti labiausiai ekonomiškai apsimokantį ir Statybos reglamento akustinius reikalavimus atitinkantį variantą.
Taip pat atkreipčiau dėmesį į pagal STR privalomus pasiekti kitus akustinius parametrus daugiabutyje: smūginio garso izoliaciją, fasado/langų garso izoliaciją (priklausomai nuo išorės triukšmo), durų į koridorių garso izoliaciją, bendro naudojimo patalpų aidėjimo trukmes.
akustikos specialistas Dr. Rimtautas Piskarskas, UAB Akukon Lietuva
Yra daug galimų variantų, bet faktas vienas, tiek dėl atitikimo STR 2.01.07:2003 reikalavimams, tiek ir dėl pojūtinio rezultato geriausios yra daugiasluoksnės konstrukcijos (tiek sausos statybos tiek ir sunkiasvorės), kurių išoriniai sluoksniai neturi arba turi kiek galima silpnesnius standumo ryšius. Žinoma atskirų butų inžinerinės sistemos neturėtų standžiai liestis prie kaimyninio buto konstrukcijų. Taip užtikrinama ir tinkama ore sklindančio garso izoliacija, sumažinami nuostoliai dėl apylankinio garso sklidimo, lieka daugiau atsargos statybinėms klaidoms, o ir kaimynai negirdi spintelių darinėjimo ar jungtukų paspaudimo.
Viktoras Mekas, UAB "Akustika plius"
 
Sritis:
Sritis: