Triukšmo iš apačios sumažinimas

Klausimas:
Gyvenu 5-ame aukšte, tai viršuje niekas netrukdo, iš šonų taip pat viskas tvarkoje, bet garsas iš apačios...nebegaliu! Planuoju daryti remontą, dėsiu laminatinę dangą. Sakykit kaip sumažinti triukšmą iš apačios?
Komentarai:
Šiaip tokia problema turi būti sprendžiama iš apačioje esančio buto pusės ir kažką padaryti iš viršaus yra labai sudėtinga... Pora variantų galime pasiūlyti, bet nėra garantijų, kad tai išspręs problemą. Tačiau kaip ir minėjau, pirma reikia tiksliau žinoti iš kur triukšmas. Kaip žinia jis gali ateiti per tarpus perdangose, aplink vamzdžius, ar rozetes, ventiliacijos šachtas ir pan.
Andrius Augūnas, Moderni Izoliacija
Nelabai aišku kokį garsą jūs girdite iš apačios - žmonių kalbą ar žingsnius. Jei kalbą - tai labiausiai tikėtina jog garsas sklinda per sujungimus, šachtas, perdangos pažeidimus. Tokiu atveju grindų danga (laminatas) beveik nieko nepagerins, tam reikia tvarkyti sujungimus, ieškoti galimų pažeidimų ir juos sutvarkyti, izoliuoti šachtas, jei pati perdanga silpna naudoti didelės masės grindų sistemas.
Jei girdite žingsnius, grindų dangos keitimas (laminato) neduos jokio efekto, nes smūgio energija persiduoda per visas standžias jungtis ir kaimyno žingsniai jūsų patalpoje yra "įgarsinami" visomis konstrukcijomis - sienos, lubos, grindys. Kuo mažesnė konstrukcijos masė, tuo geriau "groja" kaimyno garsus. Todėl mažinant smūginio garso sklidimą reiktų izoliuoti ir sienas, ir galimai lubas ir grindis.
Priklausomai nuo jūsų gyvenamosios aplinkos interjero, kaimyno garsus gali sušvelninti mažesnė aidėjimo trukmė jūsų patalpose - daugiau sugeriančių medžiagų ir didesnis foninis (priimtinas) triukšmas jūsų patalpose (muzika, fontanėlis, garsintuvas...).
Viktoras Mekas, UAB "Akustika plius"
Pigiausias ir paprasčiausias būdas būtų, kaimynui apačioje įrengti gipso kartono su mineraline vata lubas. Kiek tai realu negaliu atsakyti. Tvarkydami grindis Jūs galite sutvarkyti smūginio, konstrukcijomis sklindančio, garso izoliaciją, t.y., kad kaimynai negirdėtų jūsų bildėjimo. Pašalinti iš apačios sklindančių žmonių balsus (oru sklindančio garso), šią problemą gali pavykti išspręst tik formuojant laginių grindų sistemą. Pagrindinis minusas - prarasite daug patalpos aukščio ~15 cm.
Julius Norkus, Knauf, UAB
 
Sritis:
Sritis: