Kokie langai geriausiai izoliuoja triukšmą

Klausimas:
Kokius langus patartumėte susidėti į butą? Gyvenu šalia triukšmingos gatvės, burzgimas labai intensyvus. Kokie langai geriausiai izoliuoja garsą?
Komentarai:
Jai norite tikrai gerų langų reikia už juos mokėti. Ekonominės klasės langai neužtikrins geros garso izoliacijos, ir ne sulaikis šilumos namuose. Mano patarimas butu REHAU firmos langai su dvigubu stiklo paketu, Atsirado naijos kartos langai GENEO, šis profilis yra tikrai ne pigus, bet savo kaina jis atmuša per vienus metus.
Garso izoliacija labiausiai priklauso nuo Lango komplektacijos (o labiausiai nuo stiklo paketo, kadangi stiklas ir užima didžiąją lango dalį. Tokiu atveju Jums labiausiai tiktų "ThermoArt" arba "TitanArt" modeliai, kurie be gerų garso savybių pasižymi ir kitais parametrais.
Norint sumažinti iš išorės sklindantį triukšmą, galima naudoti dvigubą langų įstiklinimą. Dvigubi ar trigubi stiklo paketai, gerokai pagerina izoliaciją nuo išorinio triukšmo. Kadangi plastikiniai langai dabar yra ir taip storo pločio (5 ar net 6 kameru), jų gylis - 80 mm, tai užtikrina optimalią šiluminę bei akustinę (60 decibelų) izoliaciją. O jau kokius langus t. y. PVC, aliumininius ar medinius rinktis, turite spręsti tik Jūs patys, atsižvelgdami į savo finansines galimybes. Beje, ne visada langai yra blogos garso izoliacijos kaltininkas. Pagrindinės blogo garso izoliavimo priežastys, ypač senos statybos namuose - standžios gelžbetoninių konstrukcijų jungtys, kiaurymės sienose ir perdangose, kuriose įrengti elektros lizdai, ventiliavimo kanalai. Garsas sklinda pro betoną – gerą vibracijų laidininką, dar labiau sustiprinantį garsą.
Garso izoliacijos požiūriu reiktų rinktis gaminius su storesniai stiklais. Taip pat yra aktualu, kad stiklai būtų kuo toliau vienas nuo kito. Geriausiai garsą slopina langai, kurie yra turi „dubliuotą varčią" su papildomu stiklu. Bet tokie gaminiai yra labai brangūs ir nepatogūs eksploatuoti. Jie dažniausiai būna kombinuoti Pvz., medis/aliuminis. Renkantis standartinės konstrukcijos gaminius reiktų paprašyti gamintojo pateikti deklaruojamas reikšmes su vienu ar kitu įstiklinimo variantu. Pagal tai ir reiktų vertinti garso izoliacines savybes. Taip pat nereiktų pamiršti, kad ne paskutinį vaidmenį atlieka ir teisingas lango sumontavimas sienoje ir geras jo sureguliavimas sumontavus į sieną. Jei gaminys nesandarus - jo garso izoliacinės savybės blogėja.
Geriausiai izoliuoja garsą stiklo paketai su garsą izoliuojančiu stiklu, konkrečiau tai laiminuoti plėvele stiklo paketai. Jie gali būti 6 ir 8 mm storio, dar reikia atsižvelgi į plėvelių skaičių, be abejo tai nepigus malonumas.
Mes patartumėm įsistiklinti trigubais stiklais, kas labai sumažina triukšmą ir be to, šiluminės savybės pagerėja.
Ekspertai.lt
Mūsų gaminami langai sumažina triukšmą. Langų triukšmo izoliaciją patvirtinome CE deklaracija ir bandymais notifikuotose laboratorijose. Todėl jeigu gyvenate triukšmingoje vietovėje (šalia geležinkelio, aerouosto, gamyklos ir kt.), mes Jums pagaminsite langus, kurie tą triukšmą sumažins. Jūs ir Jūsų vaikai galėsite gerai išsimiegoti, triukšmas nekenks Jūsų sveikatai.
Akvilė, Ekspertai.lt