Langų montavimas A klasės name

Klausimas:
Ar galime A klasės name langus montuoti ne apšiltinimo sluoksnyje, o angoje, tačiau prieš tai apšiltinus angokraštį 5 cm XPS?
Komentarai:
Langus montuoti angoje galima, kol montavimo būdas atitinka pastatui keliamus reikalavimus, t.y. lango angokraščio ilginio šiluminio tiltelio šilumos perdavimo koeficiento vertė neviršija 0,05 W/(mK) (A, A+ ir A++ gyvenamiesiems pastatams).
Tačiau pagal esamus reikalavimus tokio tipo gyvenamųjų pastatų apšiltinimo sluoksnis yra 25cm ir daugiau, todėl langas, sumontuotas angoje, turės itin didelius lauko angokraščius, į patalpą pateks daug mažiau šviesos, sumažės matymo kampas į lauką.
Nerijus, WARMOTECH
Ilginius šalčio tiltelius išspręsti galima ir tokiu būdu. Bet sudėtinga matyti kaip įtvirtinsite lango rėmą prie angokraščio? Nuo lango rėmo iki angokraščio dar bus bent `1,5cm montavimo siūlė, tuomet dar 5 cm XPS, tai gausime 6,5cm minkštos medžiagos. Respublikinėse langų montavimo instrukcijoje nėra tokio kronšteino ar varžto kuris tinkamai, tvirtai įtvirtintų lango/durų rėmą prie angokraščio esant tokiam atstumui. Lieka lango vibracijos ir paslankumas. Be to - varžtas būtų per arti mūro krašto (išorinės mūro dalies). Tikėtina mūro kraštas nuskils. Bent tokios prielaidos atsiranda nes naudojamas plečiantis tvirtinimo elementas (mūras atitrūkti gali ne tik gręžiant skylę per arti krašto, bet ir sukant sraigtą ar dubelį kuris sukuria plėtimosi efektą). Trūkimo galite ir nematyti, nes XPS dengia angokraštį.
Greičiausiai lango/durų rėmo apkrovas dalinai ar visiškai perims montavimo puta. Tačiau tai irgi prieštarauja Respublikinėms langų montavimo taisyklėms - nes visos langų/durų apkrovos turi tekti konkretiems taškams kurie tvirtai sujungti su angokraščiu skirtingais kronšteinais, tvirtinimo elementais, varžtais..., ir lango apkrovos negali būti perduodamos montavimo putoms - nesiplečiant kodėl negali...
Jūsų minimas montavimo būdas egzistuoja, tačiau rinkoje NĖRA jam tinkamo tvirtinimo elemento/kronšteino, sistema nėra išspręsta. Ką dažnai matote tai montuotojų improvizacija siekiant išpildyti minėtą mazgą, tačiau kvestionuojant savo reputacija. Pridedant - esant mažesniam atstumui, tarkime 2/4 cm tvirtinimo elementai egzistuoja, su sąlyga, jei juos tvirtinsite ne arčiau mūro krašto nei tą rekomenduoja konkretaus tvirtinimo elemento tiekėjas - apie 5/7 cm nuo mūro krašto.
Kiekvienas lango gamintojas (plastikas, medis ar aliuminis) turi specifines vietas per kurias galite kiaurai tvirtinti varžtais. Pasidomėkite kur tos vietos. Paprašykite jų montavimo instrukcijos. Jei galima, patraukite varžtus nuo blokelio/mūro krašto, kad saugiai galėtumėte juos sutvirtinti. Jei įmanoma - naudokite sutankinto putoplasto intarpus tvirtinimo vietose.
Remigijus, Septyni langai, UAB
Galima XPS naudoti angokraščių šiltinimui, tačiau langas neturėtų remtis tiesiai ant XPS. Tarp lango rėmo ir XPS turėtų būti tarpas, kuris būtų užpurškiamas montažinėmis putomis.
Tomas Makaveckas, FINNFOAM
Taip galima A klasės name langus montuoti ne apšiltinimo sluoksnyje, o angoje.
Irma, UAB Langė