Name rasoja langai

Klausimas:
Rąstiniame name rasoja medinio rėmo su stiklo paketais langai, kokia galėtų būti priežastis, gal blogi langai, ar jie neteisingai įstatyti?
Komentarai:
Iš Jūsų klausimo supratau, kad žiemą rasoja langai. Klausiate, kokia galetu buti priežastis. Jei langai rasoja per visą stiklo plotą, tai reiškia, kad Jūsų langų stiklo paketas greičiausiai yra be selektyvinio stiklo, tada matyt stiklo paketo šilumos laidumas 2,8 W/m2 arba varža 0,36. Jei stiklo paketas rasoja tik prie stiklajuosčiu, tai normalu, nes ši vieta yra šalčiausia lango dalis ir ten formuojasi kondensatas, priklausomai nuo aplinkos santykinio drėgnumo ir rasos taško verčių. Šiuo atveju jūsų langas atitinka STR 2.05.01:2005 reikalavimus. Tai reiškia, kad reikia dažniau ventiliuoti patalpas pradarant pilnai langus 10 - 15 min., kol nuo atverto lango stiklo paketo išorinio stiklo pasišalina rasa.
Saulė, UAB Ugna
Dažniausios langų rasojimo priežastys yra: didelis drėgmės kiekis patalpose; nepakankamai šilta oro temperatūra patalpose; gėlės ant palangių.
Stiklo paketo rasojimas iš lauko pusės yra normalus reiškinys paketams su selektyviniais stiklais. Kadangi tokie stiklo paketai turi geras šilumos izoliacijos charakteristikas, jie nepraleidžia šilumos į lauką ir jų išorinis stiklas naktį atšąla iki aplinkos temperatūros. Tuomet ryte, orui atšilus, drėgmė kondensuojasi ant šalto stiklo. Paprastuose stiklo paketuose, kurių šiluminės savybės yra ne tokios geros, šiluma išeidama iš kambario sušildo išorinį stiklą ir todėl jis nerasoja.
Agnė Rukė, Megrame medis, UAB
Pagrindinė priežastis - per daug drėgmės patalpose, neįrengta tinkama (arba nepakankama) ventiliacijos sistema. Stiklas, yra „šalčiausia“ patalpos dalis, todėl perteklinė drėgmė kondensuojasi ant lango. Žinoma, mažesnį rasojimą gali užtikrinti stiklo pketai su „termo“ rėmeliu, klijuoti stiklo paketai varstomose dalyse, tinkamas sumontavimas ir kt. priemonės
 
Sritis:
Sritis: