Medinių ir rąstinių namų skirtumai

Klausimas:
Norėjau sužinoti, kuo skiriasi mediniai ir rąstiniai namai. Ar iš viso yra kokių nors skirtumų. Jei taip, kuo jie geresni?
Komentarai:
Mediniai namai t.y. bendrinis pavadinimas. Galime iškirti kelis medinių namų tipus.
Rąstiniai namai statomi iš rąstų, kurie gali būti apdirbti mašininiu būdu - tekinti arba frezuoti, taip apdirbti rankomis ir gali būti rąstiniai namai gaminami iš klijuoto tašo. Rąstinių namų sienos (rąsto) storis, jei jie skirti nuolatiniam gyvenimui turi būti nuo 20 cm.
Mediniai nameliai, dar vadinami sodo nameliais statomi iš medinių tašų (grubiai tariant lentų). Medinių tašų storis svyruoja nuo 25 iki 100 mm.
Gali būti dar viena medinių namų rūšis skydiniai ir karkasiniai namai. Jų karkasas daromas medinis, iš medinių tašų, tuščios ertmės pripildomos izolacine medžiaga, padaroma vidaus ir išorės apdaila.
Rąstiniai namai yra viena iš keletos medinių namų rūšių, todėl kokius nors skirtumus pateikti yra sunku. Daugiau informacijos apie medinių namų rūšis bei plačiau apie rąstinius namus galite paskaityti mūsų internetinėje svetainėje.
Skirtumas tarp rąstinių ir medinių namų nėra didelis. Geri tiek vieni, tiek kiti. Tiesiog rąstinių namų privalumas yra tas, kad rąstiniuose namuose apdailos atžvilgiu išorės ir vidaus apdaila yra neprivaloma. Šilumos koeficientai beveik tie patys. Viskas priklauso nuo žmogaus vidaus ir išorės dizaino skonio.
Rąstiniai namai yra taip pat mediniai. Tikriausiai turite omenyje - karkasiniai ir rąstiniai namai. Ir vieni ir kiti turi savo privalumų. Rąstiniai namai - ekologiški. Medis, kaip statybinė medžiaga nėra radioaktyvi ir neskleidžia magnetinių laukų. Malonus patalpų vidaus klimatas. Geras pasirinkimas žmonėms, kurie serga alergija ir astma. Spygliuočių rąstuose arba tašuose esantys sakai teigiamai veikia žmonių kvėpavimo takus ir plaučius. Natūrali medienos spalva teigiamai ir raminančiai veikia žmonių psichinę būklę, ramina nervų sistemą. Medinio namo konstruktyvas pasižymi oro drėgnumą reguliuojančiu poveikiu. Jei patalpose atsiranda daugiau drėgmės, medis ją sugeria, o esant sausam patalpos orui – medis drėgmę grąžina atgal. Dėl šios medžio savybės rąstinio pastato, skirtingai nei kitų namų (mūrinių, karkasinių ir t. t.), viduje oras neišsausėja. Tokiu būdu rąstiniuose pastatuose nereikalinga kondicionavimo sistema, o natūrali ventiliacija vyksta per konstruktyvo sienas. Dauguma šių savybių pasižymės ir karkasiniai namai, jei apdailą darysite iš medžio. Statant karkasinį namą galima pasiekti didesnę šiluminę varžą, tačiau prarandante natūralaus medžio grožį ir estetiką.
Darius, Ekspertai.lt
Medinis namas yra bendras pavadinimas. Toliau medinius namus galima skirstyti į:- rąrastinius namus;- karkasinius namus;- skydinius namus.Visų šių namų pagrindinė sudedamoji dalis yra medis. Natūraliausias medinis namas yra rastinis namas iš masyvo (t.y. neklijuotas), o kartu ir sveikiausias. Jo sienos „kvėpuoja“. Visi kiti turi jau nebenatūralių priedų konstrukcijose ir kas žino po 50 metų ar nepasakys kokia laboratorija žinote šitas priedas buvo blogas reikia keisti, tad negana, kad gyvenote kažkuria prasme blogose sąlygose tai dar ir keisti reikės... Tyrimais nustatyta kad naturalių rąstų name sutaupoma lėšų ir šildymui, ir ventiliacijai, ir kondicionavimui dėl rąstu savybių. Plačiau galite rasti amerikiečių atliktuose tyrimuose.
Ekspertai.lt
Sodo namelis - „Balaton“
Sodo namelis - „Balaton“
„Meistro namai“
13 atsiliepimai 93% rekomenduoja
400 €/m²
Sodo namelis - „Onega“, kaina nuo
Sodo namelis - „Onega“, kaina nuo
„Meistro namai“
13 atsiliepimai 93% rekomenduoja
400 €/m²
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394332 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164518 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 87 specializuotų įmonių