Plastikinių langų priežiūra

Klausimas:
Kaip tinkamai prižiūrėti plastikinius langus? Ka daryti, kad nesikauptų drėgmė, nerasotų langai, nesiformuotų pelėsis, nesusidarytų kondensato lašiukai ant vidinės lango pusės. Ką būtina atlikti turint plastikinius langus, ar juos sunku prižiūrėti?
Komentarai:
Plastikiniai langai reikalauja kur kas mažiau priežiūros nei mediniai langai, nes jų nereikia periodiškai perdažyti. Išlaikyti plastikinius langus, kaip naujus ilgą laiką nesudėtinga - pakanka retkartėmis langų rėmus nuvalyti drėgna švaria pašluoste. Negana to, šiuolaikinių tecnologijų dėka yra sukurti savaime nusivalantys stiklai, kurie skaido organinius teršalus. Stiklas išnaudoja gamtinius procesus ir suteikia galimybę išvengti varginančio, kartais pavojingo, o dažnai – brangaus stiklų valymo proceso. Skaidrus bespalvis stiklas padengtas ypatinga danga, atliekančia dvi funkcijas: ji skaido teršalus ir pašalina nešvarumus. Vėliau stiklą pradeda veikti vanduo, kuris stiklo paviršiumi nuteka ne lašais, o lygia srove. Plastikinių langų apkaustus, siekiant užtikrinti ilgalaikį funkcionavimą, periodiškai reikia pareguliuoti ir sutepti. Nors procesas nėra sudėtingas, tačiau šį darbą geriausiai patikėti garantinį aptranavimą teikiančiai įmonei. Langų rasojimas ir pelėsio susiformavimas yra mažai susijęs su langų priežiūra. Šie nemalonumai atsiranda dėl prastos ventiliacijos patalopoje. Geriausias būdas išvėdinti patalpą - trumpam pilnai atverti langus visuose kambariuose. Nuolatinei oro cirkuliacijai, rekomenduojame įsirengti orlaides ar savaiminės ventiliacijos sistemas.
Dovilė, Aveplast, UAB
Plastikinių langų priežiūra yra nesudėtinga. Dalis reikalavimų yra analogiški kaip ir kitiems langams, o dalis yra specifiniai. Su PVC langų priežiūros reikalavimais galima susipažinti Statybos taisyklių ST 2491109.01:2008, priklausančių Respublikinei langų ir durų gamintojų asociacijai, dokumente. (Pateikima ištrauka apie langų priežiūrą).Plastikinių langų priežiūraStatybinės medžiagos, tokios kaip langų rėmai, dažai, sandarinimo jungtys ar juostos yra natūralaus senėjimo proceso objektai.Norint išlaikyti garantijos galiojimą ir prailginti langų eksploatacijos laiką, reikia reguliariai atlikti profilaktikos darbus:-patikrinti varstymą ir atidarymą bei uždarymą ir visas judančias apkaustų dalis sutepti mašinine alyva;- patikrinti sandarumą tarp varčios ir staktos. Tarpines nuvalyti ir patepti spec.tepalu. Pažeistas tarpines pakeisti;- išvalyti užterštas drenažo ertmes;- patikrinti apkaustų tvirtinimo varžtus.PVC Langų valymasPlastikinių langų ir durų priežiūra nesudėtinga, nes jų niekada nereikės dažyti. Labai lygūs plastikiniai paviršiai valomi lengvai - vandeniu ar buitinėmis valymo priemonėmis, taip pat rekomenduojama naudoti specialų PVC profilių valiklį, kuris gerai nuvalo ir atnaujina plastikinį paviršių. Šį valiklį galima įsigyti langų gamybos įmonėje. Nepatariama naudoti:abrazyvinių bei nitro valiklių, benzino, nes jie gali pažeisti gaminių paviršius; tokių valymo ir priežiūros priemonių, kurios gali pažeisti apkaustų antikorozinį sluoksnį. Juodos sintetinio kaučiuko tarpinės negali kontaktuoti su koncentruotais valikliais ar aliejinėmis substancijomis.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: