Rasoja langai

Klausimas:
Pas mane rasoja langai. Yra sudėti plastikiniai langai ir žiemą jie pradeda iš vidaus rasoti. Ar tai reiškia, kad jie turi blogą šilumos izoliacija, ar visi langai rasoja?
Komentarai:
Priežastis - temperatūros kaita dienos metų (pvz. dienos yra dar pakankamai šiltos, o vakarais smarkiai atšąla). Tokiu atveju ore esanti drėgmė „ieško“ šalčiausių vietų ir ant jų kondensuojasi. Plastikiniai langų iš vidinės pusės rasojimas priklauso nuo: - Oro drėgmės, kuri atsiranda dėl garavimo ir kondensacijos. Garavimas: per laiko vienetą iš skystos į dujinę būseną pereina daugiau molekulių, negu atvirkščiai. Kondensacija: per laiko vienetą iš dujinės į skystą būseną pereina daugiau molekulių, negu atvirkščiai. Esant vienodoms sąlygoms tarp garavimo ir kondensacijos stebima pusiausvyra. Vandens garų kiekis, kuri sugeba priimti oras, priklauso tik nuo jo temperatūros - kuo aukštesnė oro patalpoje temperatūra, tuo aukštesnė prisisotinimo riba. Rasos taško – tai temperatūra, prie kurios oras, daugiau nebegali priimti drėgmės. Jeigu oras bus atšals dar daugiau, tai prasidės kondensato susidarymas - rasojimas, nes oras nebesugebės išlaikyti vandens. Šią drėgmę reikalinga pašalinti į išorę vėdinimo būdu. Anksčiau perdaug drėgmės buvo šalinama dėka priverstinės ventiliacijos. Dabar, po naujų izoliuotų langų įstatymo, patalpas reikalinga vėdinti keletą kartų per dieną. Pakanka trumpo vėdinimo, kad kambarys prisipildytu šviežio oro, o temperatūra nedaug atšaltų.
Vaida, Aveplast, UAB
Iš Jūsų klausimo supratau, kad žiemą rasoja plastikiniai langai. Klausiate ar tai reiškia, kad langai turi blogą šilumos izoliaciją. Jei langai rasoja per visą stiklo plotą, tai reiškia, kad Jūsų langų stiklo paketas greičiausiai yra be selektyvinio stiklo, tada matyt stiklo paketo šilumos laidumas 2,8 W/m2 arba varža 0,36. Jei stiklo paketas rasoja tik prie stiklajuosčiu, tai normalu, nes ši vieta yra šalčiausia lango dalis ir ten formuojasi kondensatas, priklausomai nuo aplinkos santykinio drėgnumo ir rasos taško verčių. Šiuo atveju jūsų langas atitinka STR 2.05.01:2005 reikalavimus.
Saulė, UAB Ugna
Pagrindinė ir dažniausiai pasitaikanti langų rasojimo priežastis - perteklinė oro drėgmė ir nepakankama ventiliacija. Todėl, pabandykite kasdien po kelis kartus atverti pilnai langus - kad pasikeistų oras patalpoje (sienos neatšals). Rekomenduočiau patikrinti ir „ištraukiamąją“ ventiliaciją (virtuvėje, vonioje ir WC).
 
Sritis:
Sritis: